با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

روش‌های صحیح خوردن میوه و آبمیوه

میوه

همیشه از میوه‌ها و خواص آن‌ها و دسرهایی که می‌شود با آن‌ها درست کرد نوشتیم. اما این بار قرار است، روش‌های صحیح خوردن میوه و آبمیوه را به شما عزیزان یادآوری کنیم. میوه‌ها سرشار از ویتامین و بسیار سالم هستند اما چگونگی خوردن آن‌ها نیز مهم است. اگر روش صحیح میوه خوردن را بیاموزید به راز زیبایی، عمر طولانی، سلامت، انرژی، شادابی و وزن طبیعی دست پیدا خواهید کرد، به طور مثال باید بدانید که چه طور و در چه زمانی بدنتان می‌تواند حداکثر ویتامین‌های موجود در میوه را جذب کند.

 

یادتان باشد میوه‌ها را نباید بعد از غذا بخورید. بلکه آن‌ها باید زمانی خورده شوند که معده از غذا پر نباشد. بهتر است قبل از اینکه وعده غذایی خود را میل کنید میوه بخورید. چنانچه میوه‌ها با غذا خورده شوند، در مسموم کردن سیستم بدنتان نقش مهمی خواهند داشت. به طور مثال اگر شما دو تکه نان و یک تکه میوه را با هم بخورید تکه میوه خود را آماده می‌کند که به طور مستقیم به معده و روده‌تان وارد شود؛ اما ۲ تکه نان مانع از ورود سریع آن به معده می‌شوند. وقتی درون معده میوه‌ها با غذا و آنزیم‌های گوارشی برخورد می‌کند، همه غذا شروع می‌کند به از بین رفتن و فاسد شدن. بعدش چه می‌شود؟ میوه‌ها با غذایی که فاسد شده است ترکیب می‌شود و گاز تولید می‌شود.

 

اگر با معده خالی میوه بخورید، فواید زیادی دارد. از آن جمله می‌توان به جلوگیری از سفید شدن و تاس شدن مو و جلوگیری از عصبانیت اشاره کرد. خوردن میوه با معده خالی برای از بین بردن و یا کاهش گودی‌های سیاه زیر چشم مفید است. زمانی که هوس آبمیوه کردید سعی کنید فقط از آب میوه طبیعی و تازه استفاده کنید نه از آبمیوه‌های صنعتی. خوردن آبمیوه طبیعی به خوردن آبمیوه صنعتی ارجحیت دارد و خورد میوه از آبمیوه طبیعی هم بهتر است. بهتر است به جای آبمیوه از میوه کامل استفاده کنید. در صورت نوشیدن آبمیوه بهترین کار این است که ابتدا دهانتان را از آبمیوه پر کنید و سپس آبمیوه را آرام آرام غورت دهید. این کار باعث می‌شود، آبمیوه کاملا با بزاق دهانتان قبل از اینکه آن را غورت بدهید ترکیب شود.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۴ آبان ۱۳۹۴

دیدگاه‌های شما

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

اطلاع از
avatar

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.