با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

روش های یادگیری زبان انگلیسی بخش اول

انگلیسی بهترین زبان برای یادگیری است. هم برای تجارت، هم برای سفر و یا به دلایل شخصی یاد گرفتن زبان انگلیسی بسیار مفید است. انگلیسی زبانی بین‌المللی است. یادگیری زبان انگلیسی از هر زبان دیگری ساده‌تر است، زیرا خود زبان انگلیسی ساده‌ترین زبان دنیاست. اما به هرحال یاد گرفتن هر زبانی نیازمند تلاش، پشتکار و تمرین زیاد است و انگلیسی هم از این قائله مستثنی نیست. در این مطلب سعی کرده‌ایم اطلاعات و نکاتی را برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی بیاموزیم. با ما همراه باشید با بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی بخش اول :

هر روز کمی انگلیسی صحبت کنید
۱- هر روز کمی انگلیسی صحبت کنید. بهترین راه یادگیری هر زبان جدیدی این است که به آن زبان صحبت کنید. اصلا مهم نیست اگر فقط ۵ کلمه انگلیسی بلدید یا کاملا روان صحبت می‌کنید، انگلیسی صحبت کردن و داشتن مکالمه انگلیسی با شخصی دیگر، سریع‌ترین و موثرترین راه برای بهبود زبان انگلیسی است.
– منتظر نمانید تا بیشتر یاد بگیرید و راحت‌تر صحبت کنید، قطعا رسیدن به آن سطح از صحبت کردن زمان زیادی می‌برد، پس کمی به خود زحمت دهید و از همین امروز شروع به مکالمه انگلیسی کنید، و خواهید دید که چطور از بهبود و پیشرفت در صحبت کردن به زبان انگلیسی شگفت زده شده‌اید.
– اگر می‌توانید در اطرافتان کسی را پیدا کنید که انگلیسی زبان مادریش است و از او بپرسید تا اگر راضی است روزی ۳۰ دقیقه به زبان مادریش با شما صحبت کند. در این صورت شما بهتر با کلمات و اصطلاحات زبان انگلیسی آشنا خواهید شد.
– اگر در کشوری زندگی می‌کنید که زبانشان انگلیسی است می‌توانید هر روز با داشتن مکالمه‌ای ساده با مردمی که ملاقات می‌کنید شروع به تمرین کنید. حتی شده یک سلام به فروشنده بدهید و حالش را بپرسید و یا از یک رهگذر آدرس بپرسید.

 

 

بر روی تلفظ خود کار کنید

۲- بر روی تلفظ خود کار کنید. حتی اگر تا حدودی زبانتان خوب باشد و یا در گرامر حرفه‌ای باشید اما اگر تلفظتان خوب نباشد در کشوری که انگلیسی زبان مادریشان است، ارتباط برقرار کردن با شما سخت خواهد بود و به سختی حرف‌های شما را متوجه خواهند شد و ممکن است تلفظ این حرف برایمان مشکل باشد و نیاز به تمرین بیشتر داشته باشید.
– اگر می‌خواهید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، تلفظ صحیح و واضح برایتان بسیار ضروری و لازم است. دقیق به نحوه تلفظ کلمات در زبان انگلیسی دقت کنید و سعی کنید درست مثل آن‌ها تلفظ کنید و از آن‌ها تقلید کنید.
– به صداها و آواهایی که برایتان جدید است و در زبان خودتان وجود ندارد خیلی بیشتر و ویژه‌تر توجه کنید. به طور مثال در ایران تلفظ «th» در زبانمان وجود ندارد.
– به یاد داشته باشید که تلفظ کلمات انگلیسی بسته به کشوری که در آن صحبت می‌شود با هم متفاوت است. برای مثال، انگلیسی آمریکایی با انگلیسی بریتانیایی بسیار تفاوت دارد. اگر قصد سفر و یا مهاجرت به کشوری انگلیسی زبان دارید این نکته را در تلفظ کلمات به یاد داشته باشید و دقت کنید.

 

دایره لغات خود را گسترش دهید
۳- دایره لغات خود را گسترش دهید و از اصطلاحات انگلیسی استفاده کنید. هرچقدر بیشتر لغت یاد بگیرید و از اصطلاحات بیشتری استفاده کنید، یادگیری زبان انگلیسی آسان‌تر خواهد بود.
– مجددا تاکید می‌کنیم که در صورت امکان صحبت کردن با انگلیسی زبانان لغات معمول و اصطلاحات رایج را به شما سریع‌تر خواهد آموخت. حتی خواندن روزنامه و مجله و رمان به زبان انگلیسی، گوش دادن به اخبار انگلیسی و دیدن فیلم به زبان اصلی مفید خواهد بود.
– هر وقت که لغات و اصطلاحات جدید یاد گرفتید، آن‌ها را در قالب یک جمله به ذهن خود بسپارید. با این روش کلمات بهتر در ذهنتان می‌مانند و فراموششان نمی‌کنید.
– روشی دیگر برای سپردن کلمات به حافظه، درست کردن برچسب‌ و چسباندن آن در هر جای خانه است. برای مثال روی یک تکه کاغذ بنویسید mirror و آن را به آینه بچسبانید. در این صورت هر زمانی که در آینه نگاه می‌کنید آن کلمه را می‌بینید و تکرار می‌کنید و همین باعث خواهد شد در حافظه‌تان نقش ببندد.
– بهتر است با خود دفترچه کوچکی همراه داشته باشید تا اصطلاحاتی که می‌شنوید را در آن یادداشت کنید. برای مثال اصطلاح «its raining cats and dogs» به معنی این است که به شدت باران می‌بارد. استفاده کردن از این عبارات سطح زبان شما را چند درجه بهبود خواهد بخشید.

 

در یک کلاس زبان انگلیسی ثبت نام کنید
۴- در یک کلاس زبان انگلیسی ثبت نام کنید. روش کاربردی دیگر برای یادگیری زبان انگلیسی شرکت در کلاس‌های هفتگی آموزش زبان انگلیسی است.
– شرکت در کلاس انگلیسی روشی عالی برای تمرکز برروی بخش‌های رسمی‌تر صحبت کردن به زبان انگلیسی است. شرکت در کلاس باعث خواهد شد از نظر گرامری هم صحیح‌تر صحبت کنید. ساختار جمله، صرف فعل، و به طور کلی یادگیری ساختار جملات در زبان انگلیسی به شما طریقه صحیح صحبت کردن را خواهد آموخت.
– حضور در یک گروه بحث و گفتگو، یک راه رسمی‌تر و آرام‌تر برای یادگیری است. جایی که بیشتر روی ارتباطات و مکالمه‌ها در ساختار جمله بیشتر تاکید می‌کند. صحبت کردن در این گروه‌ها به شما کمک خواهد کرد که در مقابل افراد انگلیسی زبان راحت‌تر و روان‌تر صحبت کنید.
– هر دو روش جنبه‌های مثب و نفی خودشان را دارند پس اگر می‌توانید سعی کنید از هر دو روش استفاده کنید.

 

همیشه یک دیکشنری با خود داشته باشید
۵- همیشه یک دیکشنری با خود داشته باشید. داشتن یک فرهنگ لغات چه به صورت کتاب و چه به صورت اپلیکیشن در موبایل بسیار برایتان مفید خواهد بود.
– داشتن دیکشنری به این معناست که هیچ وقت برای دانستن معنی یک کلمه دچار مشکل نمی‌شوید. تصور کنید که در کشوری خارجی و در حال صحبت کردن با فردی به زبان انگلیسی هستید. در میان صحبتتان یک کلمه یادتان می‌رود و نمی‌توانید معنی آن را بیابید. به نظر من این اتفاق کمی خجالت آور است. اما اگر دیکشنری همراهتان باشد در چند ثانیه لغت مورد نظرتان را پیدا خواهید کرد.
– علاوه بر این استفاده از دیکشنری هنگامی که کلمه‌ای را فراموش می‌کنید به شما کمک خواهد کرد که آن کلمه برای همیشه در حافظه‌تان باقی بماند و آن را فراموش نکنید.
– همراه داشتن یک دیکشنری برای مطالعه در مواقعی که بیکار هستید بسیار مفید خواهد بود. مثلا وقتی در اتوبوس و یا مترو هستید. با این روش به آسانی می‌توانید هر روز ۲۰ تا ۳۰ لغت جدید یاد بگیرید.
– برای کسانی که مبتدی هستند در ابتدا استفاده از دیکشنری به زبان فارسی لازم است. اما در هر صورت وقتی کمی در یادگیری زبان انگلیسی راه افتادید باید از دیکشنری به زبان انگلیسی استفاده کنید (معنی لغات را به زبان انگلیسی توضیح داده باشد).

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.