با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

روش‌های یادگیری زبان انگلیسی بخش سوم

روش‌های یادگیری زبان انگلیسی بخش سوم (بکار بردن و استفاده از زبان جدید)

روش های یادگیری زبان انگلیسی بخش سوم

 

۱- در یادگیری زبان انگلیسی تداوم داشته باشید و هیچ گاه انگیزه خود را از دست ندهید. در یادگیری هر زبان جدیدی تداوم و انگیزه داشتن بسیار مهم است. هرگز اهداف خود را فراموش نکنید و سعی کنید تا به زبان انگلیسی تلط پیدا نکردید، یادگیری و تمرین را رها نکنید.
– با یادآوری و تلقین به خودتان که چقدر هدفتان برایتان مهم است و چقدر دلتان می‌خواهد به هدفتان برسید، در یادگیری زبان انگلیسی تداوم داشته باشید. با خودتان فکر کنید که اگر به زبان انگلیسی مسلط شوید چه فرصت‌های خوبی در زندگی پیش رویتان قرار می‌گیرد و تجربه‌های شگفت انگیزی به دست خواهید آورد.
– شما قادر خواهید بود که با افراد انگلیسی زبان در سراسر دنیا صحبت کنید و روابط جدید و هیجان انگیز را تجربه کنید. قادر خواهید بود با فرهنگ انگلیسی زبانان در سراسر جهان آشنا شوید و با یادگیری زبان انگلیسی شغل و حرفه خود را بهبود بخشید.
– به این فکر کنید که اگر زمانی به خارج از کشور سفر کنید، می‌توانید به راحتی با مردم آنجا ارتباط برقرار کرده و نیازها و احتیاجات خود را بدون کمک از کسی برطرف کنید.
۲- هر روز تمرین کنید. اگر می‌خواهید زودتر تسلط پیدا کنید نیاز است که هر روز تمرین کنید و پشتکار داشته باشید. این همه تمرین و تلاش نتیجه خوبی خواهد داد. مطمئن باشید.
– یادگیری یک زبان جدید بر اساس تکرار است و نیاز به تکرار مداوم دارد. پس اگر بین جلسات تمرین و مطالعه‌تان وقفه طولانی ایجاد کنید، چیزهایی را هم که قبل‌تر یاد گرفتید فراموش خواهید کرد و مجبور خواهید شد زمان خود را بگذارید و مجددا از اول همه چیز را یاد بگیرید. در این صورت زمان با ارزشتان را به هدر خواهید داد.
– از طرفی دیگر نباید در مطالعه و تمرین آنقدر زیاده روی کنید که از انگلیسی خسته و زده شوید. سعی کنید با تنوع در تمرینات هر روز آن‌ها را سرگرم کننده کنید. یک روز ریدینگ تمرین کنید. یک روز به تمرین درک مطلب بپردازید. یک روز لیسنینگ و یک روز هم رایتینگ. و روز دیگر گرامر را تمرین کنید. با این روش در تمریناتتان تنوع ایجاد می‌شود و خسته نخواهید شد.
– در هر صورت هرگز فرصت‌های به دست آمده برای تمرین مکالمه و حرف زدن به زبان انگلیسی را از دست ندهید زیرا این مهم‌ترین بخش از یادگیری زبان انگلیسی برای به دست آوردن تسلط در آن است.
۳- سعی کنید جملاتی را که در ذهن به آن فکر می‌کنید به زبان انگلیسی باشد. به طور مثال هنگامی که در ذهنتان مشغول مرور اتفاقات روزانه خود هستید به زبان انگلیسی آن اتفاقات را مرور کنید. یکی از راه‌های حرفه‌ای شدن و تسلط کامل به زبان انگلیسی این است که سعی کنید که ذهنتان را عادت دهید تا به زبان انگلیسی فکر کند.
– سعی کنید همیشه در ذهنتان جملاتی که می‌شنوید را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و دوباره آن را به زبان فارسی برگردانید. هر زبانی ویژگی‌ها و تفاوت‌های منحصر به فرد خود را دارد که گاهی ترجمه دقیق و بلافاصله آن را به زبان دیگر غیر ممکن می‌سازد.
– در نتیجه قدرت گفتار و شنیداری زبان انگلیسی در شما افزایش می‌یابد و طبیعی‌تر می‌شود و مسلط‌تر می‌شوید. اگز ذهنتان را عادت به انگلیسی فکر کردن بدهید.
۴- با انگلیسی زبانان دوست شوید. یکی از بزرگترین آزمون‌های سنجش تسلط یک فرد به زبان انگلیسی این است که او را بین چند انگلیسی زبا قرار دهیم و ببینیم که آیا در بحث آن‌ها شرکت می‌کند و می‌تواند با آن‌ها ارتباط برقرار کند.
– بهترین راه برای رسیدن به این سطح تسلط، پیدا کردن دوستانی انگلیسی زبان و صحبت کردن با آن‌ها در یک محیط عمومی مانند کافی شاپ و یا رستوران و یا پارک است.
– با این روش شما مجبور خواهید شد که به زبان انگلیسی صحبت کنید اگر می‌خواهید با همسالان خود تعامل برقرار کنید، این روش برایتان مثل درس خواندن و مطالعه کردن و یا کار کردن نیست زیرا برایتان بسیار سرگرم کننده خواهد بود و لذت خواهید برد.
۵- از اشتباهات نترسید. بزرگ‌ترین مانع در یادگیری زبانی جدید ترس از اشتباهات است.
– این ترس هیچ دلیلی ندارد، تنها مانعی‌ست که سد راهتان می‌شود و از رسیدن شما به هدفتان که تسلط پیدا کردن در یادگیری زبان است جلوگیری می‌کند.
– به خاطر داشته باشید که هر کسی هنگام یادگیری و تمرین یک زیان جدید اشتباه می‌کند. این کاملا طبیعی‌ست و قانون یادگیری زبان جدید است. هنگامی که به طور تصادفی چیزی می‌گویید که نادرست و اشتباه است احساس شرم کرده و دست و پایتان را گم می‌کنید اما اشتباهات هم در نوع خود جالب و سرگرم کننده هستند. پس از آن‌ها نترسید و اجازه ندهید ترس از اشتباه انجام دادن کاری  شما را از انجام دادن آن کار باز دارد.
– همچنین به یاد داشته باشید که از شما در طول یادگیری زبان انگلیسی  انتظار نمی‌رود که بدون نقص باشید، شما به مرور پیشرفت خواهید کرد و اشتباهات جزئی از مسیر یادگیری زبان خارجه هستند. شما از اشتباهاتتان درس می‌گیرید و آن‌ها باعث پیشرفتتان می‌شوند. پس پس با آغوش باز پذیرای اشتباهاتتان باشید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۵ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.