با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

ساعت‌های هوشمند و کاربردشان در زندگی

ساعت هوشمند

ساعت‌های هوشمند با وجود اینکه چندان مطرح نشده‌اند و آن طور که باید و شاید آن را جدی نمی‌گیرند، اما فواید زیادی در زندگی دارد و چه بسا فواید بیشتری هم از آن‌ها در آینده کشف شود. ما در این بخش به معرفی ساعت‌های هوشمند و کاربردشان در زندگی روزمره خواهیم پرداخت که امیدواریم مورد توجه دوستداران علم و تکولوژی قرار گیرد.
در ابتدا ببینیم که ساعت هوشمند چیست؟ ساعت هوشمند (Smart watch)که ساعتی مچی است که هم زمان را نشان می‌دهد و هم قادر به انجام دادن برخی پردازش‌هاست. برخی از ویژگی‌های ساعت‌های هوشمند عبارتند از: استفاده به عنوان تلفن همراه، داشتن دوربین، دارا ترمومتر و سیستم عامل رادیو، قابلیت پخش موزیک و صوت و بازی‌های رایانه‌ای و دارای جی پی اس و صفحه نمایش آن‌ها نیز لمسی است. Galaxy Gear و پبل اولین ساعت‌های هوشمند مدرن در جهان هستند.

 

مهم‌ترین فواید و کاربردهای ساعت‌های هوشمند:

۱ – ساعت‌های هوشمند گجت‌هایی مستقل نیستند بلکه وسیله‌ای برای استفاده راحت‌تر از تبلت و تلفن و کامپیوتر هستند و در واقع مرکز کنترل تبلت و تلفن‌های هوشمند محسوب می‌شوند. می‌توانید آن‌ها را به تلفن و یا تبلت خود اتصال دهید و به وسیله‌ آن‌ها برامه‌های که در تلفن همراه و یا تبلت خود نصب کرده‌اید را کنترل نمایید.
۲ – وسیله‌ای خوب برای دریافت اعلان‌ها می‌باشد. برخی عادت دارند تا صدای ویبره و یا زنگ می‌شنوند به سرعت دست خود را در داخل کیف و یا جیب خود می‌برند تا چک کنند صدا از گوشی و یا تبلت آن‌ها بوده است یا خیر که به این کار سندروم عصبی تلفن همراه می‌گویند. برای جلوگیری از چنین کاری می‌توانید با استفاده از یک ساعت هوشمند نگاهی سریع به مچ دست خود بیندازید، اعلان‌ها را ببینید و اگر به نظرتان مهم بودند تلفن همراه خود را برداشته و اعلان‌ها راچک می‌کنید.
۳ – برای استفاده در جلسات و ملاقات‌ها بسیار عالی است. جلسات در بعضی اوقات وقت شما را تلف می‌کنند و همچنین کسالت آور هستند. با داشتن یک ساعت مچی هوشمند، می‌توانید در حالی که در جلسه نشسته‌اید، خیلی آرام و بی سر و صدا و بدون اینکه صدای ویبره و یا زنگ تلفن همراهتان جلسه را مختل کند، با نگاهی سریع به ساعت خود از ایمیل‌ها و پیام‌های مهم مطلع شوید.
۴ – برای پزشکان و یا اهالی رسانه که همیشه باید با خود پیجرهایی حمل کنند که هم جلوی دست و پایشان را می‌گیرد و هم گاهی آرامش زندگیشان را برهم می‌زنند، می‌تواند جایگزین خوبیبرای پیجرهایشان باشد. می‌توانند پیجرها را در ساعت‌های هوشمند خود که مزاحمتی ایجاد نمی‌کنند و تنها به مچ دست‌هایشان وصل هستند، داشته باشند.
۵ – این روزها کار و زندگی شخصی اکثر افراد با هم یکی شده‌اند و تفکیک آن‌ها کار دشواری است. می‌توان از ساعت‌های هوشمند برای ارتقاء زندگی شخصی و در نتیجه برای ارتقاء کیفیت کارتان استفاده شود.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.