با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

سه دلیل خوب برای شروع یوگا

چرا باید یوگا کار کرد؟ در اینجا سه دلیل خوب برای شروع یوگا را همراه با کارشناسان این امر مطرح می‌کنیم:

سه دلیل خوب برای شروع یوگا
کلی لینچ «متخصص سلامت و تناسب اندام»
آرامش ذهن، انعطاف پذیری، نظم و ترتیب، چیزهایی که می‌توانیم برای همیشه از آنها برخوردار باشیم.
کلی لینچ: «من یوگا را دوست دارم. حس بدنم را موقع ژست گرفتن برای یوگا دوست دارم. احساس آرامشی که بعد از کلاس یوگا به من دست می‌دهد را دوست دارم و مسلما به اندازه کافی یوگا انجام نمی‌دهم، اما با این حال کسانی از شما را که تا به حال یوگا را امتحان نکرده‌اند، به انجام یوگا تشویق می‌کنم. من ایوت چارلتون از بنیانگذاران و طراح یوگا (مجموعه La Vie Boheme) را دعوت کرده‌ام تا شما را برای انجام یوگا متقاعد کند.»
مجله اینترنتی world lifestyle «شیوه صلح جهانی»: چرا مردم باید یوگا تمرین کنند؟
ایوت چارلتون: فکر می‌کنم یوگا برای همه افراد با سبک زندگی‌های مختلف عالی است. اگر ورزشکار و یا یک آدم بسیار فعال هستید، یوگا راه خوبی برای ایجاد تعادل، کشش و تمرینات تنفس در زندگی روزمره شما است. به عنوان یک ورزشکار، عملکرد و تعادل روزانه شما را افزایش می‌دهد. همچنین برای افراد صدمه دیده و افراد سالمند نیز مفید است. در هر حال یوگا سبک زندگی شما را بهبود می‌بخشد و ذهن و روح و بدن شما را به هم متصل می‌کند.
WL: بعضی‌ها می‌گویند، حوصله انجام یوگا را ندارند. چطور آنها را متقاعد می‌کنید که یوگا انجام دهند؟
ایوت چارلتون: یک راهی که من پیشنهاد می‌کنم به این افراد، راهی که خودم هم انجامش دادم، در زندگی من زمان هایی وجود دارد که بسیار سرم شلوغ بوده و پر از استرس هستم. تمام چیزی که من نیاز دارم در آن زمان انجام یوگاست. به چیزی که بدن و ذهن شما در آن روز نیاز دارد، گوش دهید. شاید در آن لحظه یک دوی آهسته یا دوچرخه سواری حال من را بهتر کند، پس آن را انجام می‌دهم. یوگا یک تمرین بسیار شخصی و اساسی‌ست که باید مرتب انجام دهیم.
WL: یکی از بزرگ‌ترین و بهترین مزایای یوگا کشش است که بسیاری از افراد، قبل و بعد از کار آن را نادیده می‌گیرند. چرا کشش بدن برای سلامت شما مهم است؟
ایوت چارلتون: به نظر من کشش بسیار مهم است به خصوص اگر شما آدم فعالی هستید. کشش، رسیدن جریان خون را به عضلات سرعت می‌بخشد که حس بسیار خوبی در شما ایجاد می‌کند. کشش، حرکات مفصلی شما را بهبود می‌بخشد و خطر صدمه‌پذیری شما را کاهش می‌دهد. اگر شما آدم فعالی نیستید، کشش بدن به انعطاف پذیری شما کمک می‌کند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۷ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.