با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

شش نکته یک زندگی خوب چیست؟

معنای زندگی در یک دسته چک خلاصه نمی‌شود. معنای زندگی مرسدس بنز نیست، داشتن ۱۰۰ میلیون تومان پول و یا حساب بانکی و یا حتی داشتن خانه نیست. مفهوم و معنای زندگی، در واقع خوب زندگی کردن است و حالا با هم در اینجا این پرسش را مطرح کنیم که چگونه باید خوب زندگی کنیم و زندگی برازنده من چگونه باید باشد. این شما و این هم یک طومار بلند بالا از مفاهیم گوناگون واژگانی مانند معنویت، اقتصاد و پول، سلامتی، روابط خوب و حتی تفریح و استراحت. پس سوال اینجاست: چه چیزی زندگی خوبی را برای ما به ارمغان می‌آورد؟

شش نکته یک زندگی خوب چیست؟

شش نکته یک زندگی خوب چیست؟

۱- سازنده بودن: خوشبختی وجود نخواهد داشت اگر در زندگی ایجاد سازندگی و پویایی نکنید. بازی زندگی بر سر آسودگی و استراحت نیست؛ درست است که به استراحت هم نیاز داریم اما فقط تا حدی که تجدید قوا کرده و برای گام بعدی در جهت سازندگی آماده گردید. دلیل اصلی وجود فصول در سال، کشت دانه‌ها، وجود خاک و تابش نور خورشید و بارش باران در چیست؟ آیا این نیست که از آنها درس گرفته و بیاموزیم که چگونه از آنها بهره‌مند گردیم و دست همت گمارده تا ببینیم توان چه کاری را داریم؟

۲- داشتن دوستانی خوب: دوستی شاید بزرگ‌ترین پایگاه حمایتی در جهان باشند، پس این حقیقت را انکار نکنیم که باید در توسعه و برقراری آن کوشا باشیم؛ چیزی به پای آن نمی‌رسد و فواید فوق العاده‌ای دارد. دوستان در واقع آن دسته از افرادی هستند که همه چیز را راجع به شما دانسته و همچنان به شما علاقه دارند. بنابراین هم دوستان حقیقی و هم دوستان عادی و معمولی‌تر بایستی در زندگی ما وجود داشته باشد.
– مواقعی هست که شما نیاز دارید بجای خانواده با یک دوست مشورت کنید، شاید هر موضوعی را نتوان با خانواده مطرح کرد.
– سعی کنید دوستانی در حوضه‌های مختلف داشته باشید. دوست شما لزوما نباید از جنس فکری شما باشند. بدنبال نقاط مشترک باشید و اگر نکته منفی در او دیدید، این هنر شماست که او را اصلاح کنید و نه طرد.

۳- فعالیت‌های فرهنگی: دانستن زبان خارجی، موسیقی، شرکت در مراسم‌های گوناگون، پوشش و لباس خوب و مناسب. همگی اینها مواردی اساسی هستند که باید پابرجا بمانند.
– هر یک از ما در جایگاه خود خاص و منحصر بفرد هستیم و در کنار یکدیگر می‌توانیم انرژی حیات بخش، قدرت، اثرگذاری و خیر و خوبی را به جهان ارائه دهیم.

۴- معنویت: باید بدانیم که معنویت به بنیان خانواده کمک کرده و در نهایت یک ملت را می‌سازد. و دقت داشته باشید که مطالعه، تمرین و آموزش از اهمیت به سزایی برخوردارند؛ نسبت به بخش معنوی طبیعت خود بی تفاوت نباشید چرا که سازنده هویت ما بوده و ما را از حیواناتی چون سگ و گربه و پرندگان متمایز می‌سازد.

۵- هیچ چیز را از دست ندهید. به هر جا که امکان دارد بروید و از آن لذت ببرید؛ بلیط هر نمایش و برنامه‌ای امکان دارد را بخرید و به تماشای آن بروید و چیزهای مختلف را تجربه کنید. با سرزندگی و طراوت زندگی کنید. اگر به خوبی زندگی نمایید، چیزهای خوبی به دست می‌آورید و در چهره شما و لحن صدایتان نیز نمایان خواهد شد. نتایج خاص و معجزه آسایی را خواهید دید اگر به خوبی زندگی کنید. نه تنها زندگی شخصی شما بلکه زندگی حرفه‌ای و شغلتان هم دگرگون خواهد شد و به چنان نیرو و شادابی بی‌نظیری دست خواهید یافت که نزد هیچ چیز دیگری سراغ ندارید.

۶- خانواده و اطرافیان خود را دریابید: برای خانواده تلاش کنید تا خانواده هم برایتان تلاش نماید. الهام بخش آنها باشید تا آنها نیز تاثیر مثبتی را به شما منتقل کنند. به جزئی‌ترین مسایل اطرافیان خود رسیدگی کنید. در واقع این تاثیر مستقیم اطرافیانتان است که از شما فردی قدرتمند، مفید و تاثیرگذار می‌سازد. پس این موهبت و شانس را از دست ندهید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۹ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.