با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

شهر تاریخی شفشاون با دیوارهای آبی‌رنگ

شاونشهر تاریخی شفشاون با دیوارهای آبی‌رنگ در سواحل مدیترانه یکی از زیباترین مقاصد برای سفر است. بنابراین اگر قصد مسافرت به خارج از کشور را دارید، این شهر زیبا را به شما معرفی می‌کنیم. شفشاون یا شاون در مراکش و در جنوب تنگه جبل‌الطارق قرار دارد و هر سال گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا به این شهر زیبا سفر می‌کنند به طوری که در این شهر بیش از ۱۰۰ هتل برای پذیرایی مسافران وجود دارد. شهرت این شهر به خاطر رنگ آبی خانه‌ها و ساختمان‌هایش است. قدمت این شهر زیبا به ۶۰۰ سال پیش باز می‌گردد و مناطق دیدنی زیادی دارد. عمیق‌ترین غار آفریقا نیز در این شهر قرار دارد. این شهر بسیار آرام است و معروف به «مروارید آبی» است. یک جورایی رنگ آبی سنت این شهر محسوب می‌شود و هر ساله رنگ همه خانه‌ها بازسازی می‌شود. یهودیان اروپایی در دهه ۱۹۳۰ که در این روستا زندگی می‌کردند تمام خانه‌ها را به این رنگ در آوردند. دلیلش هم اگر از آنها جویا شوید، برخی می‌گویند برای دور کردن پشه‌ها تمام شهر را به این رنگ درآورده‌اند و برخی دیگر پاسخ می‌دهند این رنگ در این شهر نمادی از بهشت است. این شهر یکی از مکان‌های رمزآلود مراکش است.

شفشاون2برای کسانی که قصد سفر به این شهر زیبا را دارند باید بگوییم اگر بخواهید از کازابلانکا به این شهر سفر کنید حدود ۶ ساعت با ماشین و یا اتوبوس در راه هستید. برای رسیدن به این شهر باید از جاده‌های باریک عبور کنید. وقتی وارد این شهر می‌شوید سایه روشن‌هایی از رنگ آبی اولین چیزی است که توجه شما را جلب می‌کند. اگر هوس خرید به سرتان زد می‌توانید در خیابان‌های این شهر اجناس مختلفی مانند فرش، پتوهای دست بافت، قوری، سفال‌های رنگارنگ و … را از فروشنده‌ها خریداری کنید. این اجناس نسبت به اجناس خود مراکش کیفیت بهتری دارند.

شفشاون

یکی دیگر از چیزهایی که با عبور از کوچه‌های این شهر توجه شما را به خود جلب می‌کند، حناهای رنگارنگ هستند که از آن‌ها برای تزئین دست و پا در عروسی یا در مراسم دیگری استفاده می‌شود. همچنین گلدان‌های زیبا و رنگارنگی که به دیوارهای آبی رنگ آویزان شده‌اند، مناظر چشم‌نوازی به وجود آورده‌اند که از دیدن آنها لذت خواهید برد. این شهر جان می‌دهد برای عکس‌های زیبا و رنگارنگ.

شفشاون3

شفشاون شهر آبی

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.