با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

صداگیری پایه مبل و صندلی

move-heavy-furniture (Copy)آیا راهی برای صداگیری پایه مبل و صندلی وجود دارد؟ حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که همسایه طبقه بالایی شما مبلش را جا به جا می‌کند و به دنبال آن صدای گوش‌خراشی به گوشتان می‌رسد و شما را عصبانی می‌کند. اگر خواب باشید از خواب می‌پرید. این مسئله ممکن است برای طبقه پایین خودتان هم پیش بیاید. شما هم ممکن است با کشیدن مبل و یا صندلی همچین صدایی برای طبقه پایین ایجاد کنید. اما آیا راهی برای جلوگیری از این صدای آزاردهنده وجود دارد؟ راهی که با کمک آن بتوانید در هنگام تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان با خیال راحت مبل‌ها و صندلی‌ها را جا به جا کنید.

– راحت‌ترین راه برای حل این مشکل که ممکن است به ذهن خودتان نیز رسیده باشد، استفاده از پدهای صداگیر است. این پدها که برای پایه مبل استفاده می‌شود و در اندازه‌های مختلف و متناسب با مبلتان وجود دارد، کمک بزرگی در صداگیری پایه‌های مبل‌ها و صندلی‌هایتان می‌کند و می‎‌توانید هر چقدر که دلتان خواست آن‌ها را جا به جا کنید. محل دقیق نصب این پدها درست زیر پایه مبل است.

– اگر به این پدها دسترسی نداشتید و یا پدهایی که پیدا کردید که مناسب مبلمان‌های شما نیستند، می‌توانید به جای آن‌ها از تکه‌های موکت استفاده کنید. موکت را به اندازه پایه مبلتان ببرید و سپس با استفاده از چسب آن‌ها را به پایه‌های مبل متصل کنید. حتما پیش خودتان می‌گویید که من کلی زحمت برای دکوراسیون منزلم کشیدم تا آن را شیک کنم حالا با چند تکه کوچک موکت آن را به هم بریزم؟ باید بگوییم که اگر این راه را انتخاب کردید باید حواستان جمع باشد و آن را در نهایت ظرافت و دقت انجام دهید. پدها بهتر از موکت‌ها هستند. تلاشتان را برای پیدا کردن پد مناسب بکنید و اگر مجبور شدید از موکت استفاده کنید.

– و اما راه حل بعدی استفاده از چرم است. چرم‌ها نیز تواناییشان در صداگیری زیاد است. البته باید بگوییم که این روش از موکت بهتر است اما باز هم استفاده از پد راحت‌ترین و بهترین راه حل برای این مشکل است. در استفاده از چرم و چسباندن آن به پایه‌های مبل‌هایتان نیز ظرافت و تمیزکاری را فرموش نکنید!

– نظرتان راجع به استفاده از فرش برای جلوگیری از سر و صدا چیست؟ در فضاهایی از منزلتان که بیشتر مبلمان جا به جا می‌شوند مانند غذاخوری می‌توانید از فرش در کف سالن استفاده کنید تا هم فضا را شیک‌تر کنید و هم عایقی باشد برای اینکه سر و صدا کمتر به طبقه پایین منتقل شود.

 

و در آخر راه حلی داریم که به هیچ ایده و وسیله‌ای نیاز ندارد. کافیست در هنگام جابه جایی مبل‌ها و یا تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان کمی به خودتان زحمت دهید و پایه مبل‌ها را به جای اینکه روی کف آن بکشید، کمی آن را از روی زمین بلند کنید و بعد مبل و یا صندلی خود را حرکت دهید.

 

[تعداد: 29    میانگین: 2.5/5]
تاریخ: ۲۶ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.