با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

طرز تهیه سوفله فرانسوی

سوفله فرانسوی

با یکی دیگر از غذاهای ملل در خدمت شما عزیزان هستیم. در این مطلب با طرز تهیه سوفله فرانسوی آشنا خواهید شد. امیدواریم که از تهیه و خوردن آن لذت ببرید.

 

مواد لازم:

کره: ۵۰ گرم
آرد الک شده: ۵۰ گرم
شیر: ۲ لیوان
تخم مرغ: ۵ عدد
پنیر پیتزای پر چرب: ۱۵۰ گرم
نمک و فلفل: به مقدار لازم

 

طرز تهیه:

۱- در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا از قبل گرم شود.
۲- کره را در ماهیتابه ریخته و آن را روی حرارت مایم قرار دهید تا کره به تدریج آب شود. وقتی کره آب شد، آردتان را چند بار الک کرده و به کره اضافه کنید. با قاشق چوبی کره و آرد را هم بزنید. حالا شیر را اضافه کرده و بعد از اضافه کردن نمک و فلفل، تند تند هم بزنید تا زمانی که شیر به جوش بیاید. وقتی شیر به جوش آمد، آن را از روی حرارت بردارید.
۳- تخم‌مرغ‌ها را شکسته و زرده و سفیده آن را از هم جدا کنید. مواد داخل ماهیتابه را با زرده‌های تخم مرغ خوب مخلوط کنید.
۴- وقتی تخم مرغ و مواد با هم مخلوط شدند، بلافاصله پنیر پیتزا را اضافه کنید تا پنیر با گرمای مواد نرم شود. (زرده تخم مرغ و پنیر را باید به سرعت و پشت سر هم اضافه کنید)
۵- حالا نوبت سفیده‌های تخم مرغ است. آن‌ها را بعد از اضافه کردن کمی نمک خوب هم بزنید تا خود را بگیرد. بعد از اینکه مایع سوفله خنک شد و به دمای اتاق رسید، سفیده هم زده‌ شده را کم کم به آن اضافه می‌کنیم و مواد را آرام با قاشق با هم مخلوط می‌کنیم.
۶- ظرف سوفله یا ظرف پیرکس خود را چرب کنید و به دیواره‌های آن مقداری پنیر بزنید. حالا مایه سوفله را در ظرف ریخته و در طبقه وسط فر قرار دهید. سوفله باید به مدت ۴۵ دقیقه و با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد داخل فر بماند تا بپزد. سوفله باید داغ سرو شود.
نکته: سوفله را که در فر قرار دادید، بدون بازکردن در فر مرتب چک کنید؛ چون درجه حرارت فرها با هم متفاوت است و ممکن است بسوزد. اگر روی سوفله شما برشته نشد، شعله بالای فر را به مدت ۱ یا ۲ دقیقه روشن کنید تا روی سوفله نیز برشته شود. سوفله خوب را با میزان پف آن می‌سنجند. بنابراین در طول مدت پخت در فر را باز نکنید تا سوفله‌تان خوب پف کند و پف آن نخوابد.

[تعداد: 7    میانگین: 3/5]
تاریخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.