با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

عشق را در زندگی خود حفظ کنید

عشق

حتما بارها شنیده‌اید که زوج‌ها اظهار می‌کنند، دوران نامزدی شیرین‌ترین دوران در زندگی است. شاید خود شما نیز بر این باور باشید. راستی چرا می‌گویند این دوران شیرین است؟ شور و هیجان عشق در آن دوران بیش از هر زمانی است و زوج‌ها در کنار یکدیگر بینهایت خوشبخت و راضی‌اند. چرا این حالت ثابت نیست؟ چرا کسانی که چند سالی از ازدواجشان می‌گذرد عشق در زندگیشان کمرنگ شده است؟ آن همه ابراز علاقه‌ها جایشان را به مسائل و دغدغه‌های زندگی می‌دهد و زمانی به خودشان می‌آیند که این خلأ را در زندگی حس می‌کنند. باید عشق را در زندگی خود حفظ کنید تا گرمای آن جانی دوباره به زندگیتان ببخشد. اجازه ندهید عشق بین شما و همسرتان کمرنگ شود. از یکدیگر غافل نشوید و به این ترتیب آرامش را به زندگی خود هدیه دهید. در اینجا ما نیز به شما راهکارهایی را برای حفظ عشق در زندگیتان پیشنهاد می‌دهیم:
– به رابطه خود استحکام بخشید. سعی کنید بین خود و همسرتان رابطه‌ای دوستانه و صمیمانه برقرار کنید. به یکدیگر عشق و محبت ببخشید. از بودن در کنار هم لذت ببرید و آن را بر هر کار دیگری ترجیح دهید. در اوقات فراغت به انجام کارهایی که برای هر دوی شما لذت بخش است بپردازید. از خاطرات شیرین گذشته با هم صحب کنید، چای بنوشید، آلبوم عکس‌هایتان را با یکدیگر ورق بزنید، از لحظه‌های در کنار هم بودن لذت ببرید.
– در هر موردی نظر همسر خود را نیز بپرسید. حتی اگر تصمیم گرفته‌اید که برای صمیمانه‌تر کردن روابط با همسرتان و برگرداندن شور عشق به زندگی او را غافلگیر کنید و بلیط سفری غیر منتظره به او بدهید. زیرا شاید از نظر شما سفر خوب و آرامش بخش باشد، اما همسرتان در آن لحظه این طور فکر نکند و شاید شرایط لازم برای سفر نداشته باشد. نظرات او را جویا شوید. هیچ کس قدر به خواندن ذهن طرف مقابل نیست. از او بپرسید رابطه عاشقانه از دیدگاه او به چه معناست. دوست دارد برای مستحکم‌تر شدن رابطه خود چه کار کنید. دوست دارد به کجا سفر کند؟ به چه رستورانی برود. برای مثال اگر او به کارهای هنری علاقه دارد او را به نمایشگاه هنری ببرید و یا اگر دوست دارد در فضایی باز باشید با او به پارک بروید. بهتر است در زندگی زناشویی علاقه‌های یکدیگر را بدانید و به نظرات هم احترام بگذارید. این گونه از کنار هم بودن بسیار لذت خواهید برد.
– برای برگرداندن گرمای عشق به زدگی خود و مستحکم کردن روابط عاشقانه بین خود و همسرتان کمی خلاقیت به خرج دهید. حتما لازم نیست برای خوشحال کردن او کارهای بزرگ انجام دهید. گاهی کارهای کوچک که از روی عشق و علاقه باشد نیز او را خوشحال خواهد کرد. برای مثال روی تکه کاغذی برایش یادداشتی عاشقانه بنویسید و آن را در جیب کتش قرار دهید. برایش غذا و یا شیرینی مورد علاقه‌اش را درست کنید. در راه بازگشت به منزل از محل کار برای همسرتان شاخه‌ای گل بخرید و به او تقدیم کنید. با کمی خلاقیت و این دست کارهای عاشقانه شور خاصی به ‌زندگیتان خواهید بخشید که خودتان نیز شگفت زده خواهید شد.
– یادتان باشد تنها با یک روز و یا ۲ روز و یا یک هفته عشق ورزیدن کار به جایی نمی‌برید و بعد از آن همه چی به روال قبل باز می‌گردد. بلکه باید این کار را مداوم در زندگی خود انجام دهید و از صمیم قلب به همسرتان محبت کنید. اگر این کار را نکنید از سردی روابط خود تعجب نکنید، برای این کار می‌توانید کتاب‌هایی را در این رابطه بخوانید، در اینترنت به جست و جو بپردازید. از کسی راهنمایی بگیرید و خلاصه از طریقی اطلاعات خود را افزایش دهید. وقتی در این مورد اطلاعاتی کسب کردید، آن‌ها را در زندگی خود اجرا کنید. هرگز توقع ندشته باشید که همسرتان پیش قدم شود، اگر واقعا خواهان عشق در زندگی خود هستید، در انجام اینگونه کارها پیش قدم شوید.
– برخی از افراد از بی توجهی همسرشان شکایت دارند. آن‌ها می‌گویند همسرشان آنطور که باید به آن‌ها توجه نمی‌کند و همین مسئله باعث سردی روابط در زندگی آن‌ها شده است. سعی کنید همیشه و همه جا به همسر خود توجه کنید، اگر قرار است با او به پارک بروید و لحظات شادی را با هم سپری کنید، پس فقط این کار را بکنید. اگر با هم به پارک بروید و مدام توجه شما به تلفن همراه خود باشد، هیچ فایده‌ای ندارد. تلفن همراه خود را در خانه بگذارید. در پارک با همسرتان قدم بزنید با او صحبت کنید. دسته گلی به او هدیه کنید و حرف‌های عاشقانه بزنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۴ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.