با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

فنگ شویی (Fengshui) برای باروری

هنگامی که صحبت از مکان‌هایی می‌آید که شانس شما را از حامله شدن افزایش می‌دهند، بسیاری از شما احتمالا بیشتر در مورد مطب دکتر فکر می‌کنید تا خانه خودتان. اما همانطور که شما به دنبال دلایل متضمن پزشکی هستید که ممکن است باروری را مختل کند، ممکن است بخواهید خانه خود را بررسی کنید تا ببینید که آیا تاثیری در بارداری دارد یا خیر. از دید فنگشویی ناباروری را می‌توان به بخشی از انرژی، به نام «چی» نسبت داد که مسدود شده است یا راکد است. هنر باستانی چینی قصد داشت تا در انرژی یک محل تعادل برقرار کند برای سلامتی و رفاه کسانی که در آن محل زندگی و یا کار می‌کنند. با چند روش ساده فنگ شویی (Fengshui) برای باروری، شما می‌توانید یک خانه که انرژی مثبت و باروری را تقویت می‌کند ایجاد کنید.

روش فنگ شویی

دهان «چی»

زمانی که همه چیز در هماهنگی باشد، «چی» مانند یک رودخانه جریان پیدا می‌کند. اما زمانی که محیط از اصول کلیدی فنگ شویی پیروی نمی‌کند نتیجه چه می‌شود؟ همه چیز از سردرد و خستگی تا مشکلات کار و ناباروری رخ می‌دهد. برای برقراری تعادل در خانه‌تان از درب جلویی خانه‌تان شروع کنید که «دهان چی» نامیده می‌شود و جایی است که از آن انرژی وارد خانه شما می‌شود. شما باید قادر به نگاه کردن به درب خانه خود باشید و یک فضای باز ببینید، ( مانند چمن). اگر همه چیز ورودی شما را مسدود کرده باشد، یک تپه، یک درخت، انرژی که باروری را تقویت می‌کند می‌تواند مسدود شود. با آویزان کردن یک باد سنج در دو طرف درب می‌توانید به آزاد شدن انرژی ساطع شده از انسداد کمک کنید. قرار دادن یک آینه در هر نقطه در نزدیکی درب جلو می‌تواند انرژی و فرصت‌ها را افزایش دهد، اما بسیار مهم است که از آویزان کردن آینه به طوری که درب جلو را بازتاب دهد خودداری کنید، شما می‌خواهید انرژی را وارد خانه‌تان کنید و در آن جریان پیدا کند.

 

به اتاق خواب خود انرژی دهید

اتاق خواب یک فضای مهم در فنگ شویی است، زیرا جایی است که ما در آن می‌خوابیم، انرژی می‌گیریم، و عشق را تجربه می‌کنیم. وقتی که اقدام به بارداری می‌کنید هدف شما این است بین انرژی زن (به نام یین) و انرژی مرد (به نام یانگ) تعادل برقرار کنید. کار را با زیبا کردن اتاق خوابتان شروع کنید، اما از طرح‌ها و رنگ‌های خنثی استفاده کنید. رنگ‌هایی مانند سفید، عاج، قهوه‌ای مایل به زرد، قهوه‌ای، صورتی، یا طلایی هماهنگی روابط را گسترش می‌دهد و میل جنسی را زیاد می‌کند. اما از گل‌های طبیعی؛ بالش و رختخواب گل؛ و کاغذ دیواری با طرح گل اجتناب کنید: درفنگ شویی، گل‌ها یانگ یا مرد هستند که حالتی از گیاه هستند که می‌توانند با انرژی یانگ شوهرتان به رقابت بپردازند.
کتاب و کامپیوتر و تلویزیون را از اتاق خواب خود حذف کنید، زمانی که برای بارداری تلاش می‌کنید؛ خواب و صمیمیت: اینها زمان اتاق خوابتان را که تنها باید به ۲ چیز اختصاص یابد، خواب و صمیمیت، هدر می‌دهد و مطمئن شوید که هیچ صدای چکیدن آب از اتاق خواب شنیده نمی‌شود، زیرا این نشان دهنده از دست دادن انرژی است. هنگامی که شب هوا گرم می‌شود، سعی کنید با استفاده از یک پنکه پایه دار به جای یک پنکه سقفی اتاق را خنک کنید، زیرا می‌توان انرژی«چی» شما و همسرتان را در طول شب مختل کند. ممکن است، بیخیال خوابیدن روی سمت مورد علاقه روی تختتان شوید، هنگام خواب زن باید در سمت راست تخت و مرد در سمت چپ بخوابد این کار برای هماهنگ کردن و متعادل ساختن انرژی مرد و زن است.

 

برای کودکتان یک اتاق بسازید

حتی اگر هنوز کودکی در کار نیست و یا کودکتان حتی در راه نیست در فنگ شویی مهم است که به شکل نمادین برای یک نوزاد جدید ایجاد فضا کنید. و از درهم ریختگی خلاص شوید. استخدام یک سرویس تمیز کننده و یک طراح حرفه‌ای کمک می‌کند تا از درهمریختگی خلاص شوید. اگر خانه یا آپارتمان شما کوچک است می‌تواند پتانسیلتان را برای بارداری کاهش دهد. اگر می‌توانید به یک خانه بزرگ‌تر نقل مکان کنید.

 

نشانه‌های قدرت

یکی دیگر از راه‌های ساده برای دعوت انرژی و تقویت حاملگی این است که خودتان را با عکس و آیتم‌هایی که نشان دهنده باروری، نشاط بخشی و کودکان است احاطه کنید. زوج‌های چینی که مایل به سنتی کردن اتاق خواب خود هستند و یک تصویر کلاسیک از یک صد کودکان در حال بازی را برای تقویت حاملگی در اتاق خواب خود قرار می‌دهند. دیگر نمادهای باروری قوی شامل خیزران نماد فروتنی و باروری؛ عکس از کلاغ زاغی پرنده از شادی و نشاط؛ یک فانوس قرمز در هر دو طرف تخت تا انرژی یانگ را به اتاق خواب بیاورد و انار که آن هم نشان باروری است.
حتی اگر شما به طور کامل فنگ شویی را درک نمی‌کنید و یا نمی‌دانید فنگشویی چگونه کار می‌کند، این هنر قدیمی می‌تواند به شما کمک کند تا خانه خود را در یک سبک جدید ببینید و شما را تشویق می‌کند که فضای زندگی خود را با چیز‌های ساده، آرامش بخش کنید و تبدیل به یک سرپناه زیبا برای پدر و مادر شدن کنید.

[تعداد: 4    میانگین: 4.5/5]
تاریخ: ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.