با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

فواید ماساژ برای داشتن جسمی سالم‌ تر

بعد از یک روز کاری طولانی و سخت احساس خستگی می‌کنید؟ حس می‌کنید دچار استرس شده‌اید؟ آیا فواید ماساژ برای داشتن جسمی سالم‌ تر را می‌دانید؟ ماساژ درمانی یکی از روش‌های رهایی از استرس و فشار و خستگی کار است. علاوه بر آن ماساژ درمانی فواید دیگری نیز دارد که در این مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت.

فواید ماساژ برای داشتن جسمی سالم‌ تر
۱- افزایش انرژی: ماساژ تراپی می‌تواند با حذف انسداد انرژی در بدن به کاهش خستگی کمک کند. انجام ماساژ همچنین به افزایش هوشیاری ذهنی در شما کمک می‌کند.
۲- افزایش ایمنی: ماساژ درمانی همچنین باعث افزایش لنفوسیت‌ها می‌شود. لنفوسیت‌ها نوعی از سلول‌های سفید خون هستند باعث بهبود مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها می‌شوند.
۳- آرامش بدن: ماساژ تراپی با بهبود عضلات و بافت‌های آسیب دیده درد آن‌ها را کاهش می‌دهد. همچنبن باعث بهبود گردش خون و افزایش اکسیژن رسانی و سایر مواد مغذی به بدن می‌شود.
۴- کاهش اضطراب: ماساژ درمانی با کاهش سطح هورمون‌های استرس مانند کورتیزول و افزایش سطح هورمون شادی در بدن که همان سروتونین است، باعث کاهش اضطراب می‌شوند. همچنین در کاهش فشار خون نیز بسیار موثر می‌باشد.
۵- سم زدایی بدن: عرق برای پوست جهت از بین بردن سموم ضروری است. ماساژ و درمان با آب گرم باعث افزایش تعریق می‌شود که منجر به سم زدایی بدن و بازیابی سوخت و ساز بدن به حالت عادی خود می‌شود.
۶- اگر قصد شرکت در مراسمی را دارید. یا مراسم عروسیتان نزدیک است، حتما قبل از آن به یک ماساژ تراپیست مراجعه کنید. درمان آب گرم (spa) با استفاده از تکنیک لایه برداری و با حرکات ملایم روی پوست سلول‌های مرده روی پوست را از بین می‌برد و رشد سلول جدید را تحریک می‌کند تا پوستی سالم و درخشان داشته باشید.
۷- خواص ضد پیری: ماساژ بدن و صورت پوست‌های شل را سفت کرده و برای درمان سلولیت که ظاهر ناخوشایندی به پوست می‌دهد مفید است. و در نتیجه پوستی سالم و جوان‌تر به ارمغان می‌آورد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.