با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

فوت بازیگر پیشکسوت سینما هما روستا

هما روستا

فوت بازیگر پیشکسوت سینما هما روستا باز هم اهالی هنر را در شوک فرو برد. بازی درخشان او در از کرخه تا راین از یاد هیچکس نمی‌رود. این بازیگر باتجربه و مطرح سینما و تئاتر پس از چندین سال مبارزه با بیماری سرطان، عاقبت در ۴ مهر و در روز تولدش، دار فانی را وداع گفت و بار دیگر جامعه سینما و تئاتر را در غم فرو برد. این بازیگر مشهور و توانمند که ۶۹ سال سن داشت، سال‌های اخیر با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد و در آمریکا به سر می‌برد و در همانجا نیز جان به جان آفرین تسلیم کرد. عکس زیر مربوط به جشنواره فجر سال‌های پیش است.

هما روستا در جشنواره فجر

او در طی سال‌های اخیر به دلیل بیماری‌اش از حضور و بازی در سینما و تئاتر دور بود. آخرین تجربه بازیگری او در سال ۹۲ و در نمایش باغ آلبالو بود که کارگردانی آن را حسن معجونی بر عهده داشت.

هما روستا و همسرش

هما روستا همسر زنده‌یاد حمید سمندریان بود. حمید سمندریان کسی بود که بازیگران زیادی را به سینما و تئاتر ایران معرفی کرد و مدرس مشهور و توانمند تئاتر ایران و کارگردانی کاربلد بود. هما روستا نیز در اکثر کارهای استاد سمندریان به عنوان بازیگر حضور داشت. هما روستا نیز علاوه بر بازیگری، به کارگردانی تئاتر نیز می‌پرداخت. شاید بتوان از کرخه تا راین و پرنده کوچک خشبختی را از مهم‌ترین آثار بازیگری او دانست.

از کرخه تا راین

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۶ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.