با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

فوت و فن تناسب اندام در پاییز

تناسب اندام در پاییز

البته که همیشه و در همه حال باید تناسب اندام داشت اما چون در فصل پاییز هستیم، مقاله‌ای درباره  فوت و فن تناسب اندام در پاییز برایتان آماده کرده‌ایم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد:
پاییز یکی از زیباترین فصل‌های سال است و فرصت خوبی برای بیرون رفتن برای پیاده‌روی، دو، دوچرخه‌سواری و … است. به بیرون بروید و علاوه بر لذت بردن از مناظر بیرون و استفاده از هوای خوب پاییزی به ورزش برای تناسب اندام خود بپردازید. پاییز فصل تغییر است. در پاییز رنگ برگ درختان تغییر می‌کنند، هوا زودتر رو به تاریکی می‌رود. درجه حرارت هوا تغییر کرده و کاهش می‌یابد. پاییز یکی از پرطرفدارترین فصل‌های سال است. اما با همه این اوصاف این تغییرات می‌تواند در افرادی که دوست دارند در این فصل اندام خود را حفظ کنند، استرس ایجاد کند. پاییز فصل خوبی برای تناسب اندام است و فرصت‌های خوبی برای آغاز یک برنامه تناسب اندام وجود دارد.

 

از جمله عوامل مهم برای تناسب اندام در پاییز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– برنامه‌ریزی برای تغییرات فصلی
– انجام ورزش‌های گروهی
– استقبال از رویدادها و فعالیت‌هایی که در این فصل برگزار می‌شوند.

 

از فعالیت‌های پاییزی نهایت استفاده را ببرید

شما می‌توانید با دوستان خود در این فصل در آخر هفته‌ها به گردش بروید و در گردش به بازی‌هایی مانند درست کردن تلی از برگ‌های درختی یا تجربه‌های سرگرم کننده دیگر بپردازید و به این بهانه برای فعالیت بیشتر برنامه‌ریزی کنید.

 

شرکت در رویدادهای اجتماعی

در پاییز رویدادهای اجتماعی مانند پیاده‌روی‌ها، دوها و سایر رویدادهای سرگرم کننده فرصت خوبی برای شرکت در فعالیت‌های اجتماعی و افزایش تحرک است. در روزنامه‌ها یا سایت‌های اینترنتی به دنبال پیاده‌روی‌های خانوادگی، مسابقات دو و کوهنوردی و …باشید تا در آن‌ها شرکت کنید. شرکت در مسابقه و داشتن هدفی خاص در آن انگیزه و اراده را برای پایبندی به یک برنامه ورزشی افزایش می‌دهد. اگر با دوستان و یا خانواده در این برنامه‌ها شرکت کنید، برای انجام کامل تمرینات بیشتر احساس مسئولیت می‌کنید.

 

پیاده‌روی فراموش نشود

چه چیزی لذت‌بخش‌تر از قدم زدن در فصل پاییز و صدای خش خش برگ‌های پاییزی است. از فرصت‎‌ها استفاده کنید و در هوای مطبوع این فصل زیاد به پیاده‌روی بروید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۳ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.