با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

قانون جذب

این روزها شاهد این هستیم که در گوشه و اطراف جهان بسیار راجع به قانون جذب بحث می‌شود. این قانون مخالفان و موافقان خاص خودش را دارد. موافقان آن به این قانون اعتقاد داشته و همواره سعی در به کارگیری این قانون در زندگی خود دارند در حالی که مخالفان این قانون معتقدند همه چیز به تقدیر و مشیت خدا برمی‌گردد و او خود بهتر می‌داند که چه چیز برای بنده‌اش صلاح است و به او خواهد داد.
آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که قانون جذب چیست؟  آیا آن را در زندگی خود به کار می‌برید؟ در این مطلب سعی کرده‌ایم تعریف مختصری از این قانون داشته باشیم و به نکاتی راجع به آن اشاره کنیم.

قانون جذب
قانون جذب قانونی نیست که مانند قوانین علمی دیگر، به رسمیت شناخته شده باشد. قانون جذب یک قانون انتزاعی است و چکیده چیزی که بیان می‌کند، این است که هر آنچه که انسان آن را در ذهن خودش تصور می‌کند (چه چیزهای خوب و چه چیزهای بد) در دنیای واقعی به حقیقت خواهد پیوست. بنابراین وقتی راجع به چیزی فکر می‌کنیم، مشابه همان افکار را به سوی خودمان جذب می‌کنیم. همه چیز در عالم هستی دارای فرکانس مختص به خود است و وقتی در مورد چیزهای مختلف مانند پول، روابط خوب، سلامتی، فقر، روابط نابسامان، بیماری و… تمرکز می‌کنیم از طریق ذهن و احساسات آن‌ها را جذب می‌کنیم. بر طبق این قانون افکار ما از جنس آهنربای مغناطیسی هستند و موج می‌فرستند. پس اگر فکری از ذهنمان بگذرد، امواج آن به اطراف منتشر می‌شود. اگر این افکار را در ذهنمان نگه داریم و مرتب به آن‌ها فکر کنیم قدرت مغناطیسی آن چند برابر می‌شود و تمام امواج مشابه را به سوی خودش جذب خواهد کرد. بنابراین چنانچه تصاویر و افکار خوبی را در ذهنمان تصور کنیم، احساسی مثبت ایجاد می‌کنند و اگر تصاویر و افکار بد را پرورش دهید، احساسی منفی خواهیم داشت.
سرعت به واقعیت پیوستن تصورات ذهنی هر فرد به میزان تمرکزش روی موضوعی خاص و اعتقادش به قانون جذب بستگی دارد. صاحب‌نظران در این زمینه معتقدند که: « افکار تبدیل می‌شوند به اجسام». البته محافل علمی جهان به این جملات معتقد نیستند زیرا هنوز دلیلی علمی برایش وجود ندارد. جالب است بدانید که در قانون جذب اندازه هیچ اهمیتی ندارد. به طور مثال به دست آوردن صد هزار تومان با به دست آوردن صد میلیون تومان با هم تفاوتی ندارند. زیرا زمان و اندازه برای عالم هستی مفهومی ندارند.
بیایید کمی با روند قانون جذب آشنا شویم.
قانون جذب از سه مرحله تشکیل می‌شود:
تجسم: بر طبق این قانون انسان باید به حقیقت پیوستن خواسته‌ای را که در ذهنش دارد تجسم کند، طوری که گویی در حال حاضر به خواسته‌اش رسیده است و دارد از آن لذت می‌برد.
احساس: علاوه بر آنکه خواسته‌تان را در ذهنتان تصور کردید، باید حسی که نسبت به آن خواسته دارید نیز همراه با شور و اشتیاق و باور باشد. در این صورت ذهن شما فرکانس ایجاد می‌کند و این فرکانس همانند یک آهن‌ربا خواسته شما را جذب می‌کند.
دریافت: در این صورت قانون جذب از طریق قدرتی که دارد در صدد این بر می‌آید که شما را به خواسته‌هایتان برساند.
اگر شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که به قانون جذب اعتقاد و به آن علاقه دارید چند نکته کلی راجع به قانون جذب است که بهتر است آن‌ها را درزندگی شخصی خود رعایت کنید:
– شما اتفاقات خوب یا بد را براساس تفکراتتان تجربه می‌کنید.
– حتی اگر خودتان هم نخواهید با فکر کردن به چیزی آن را به سمت خود جذب می‌کنید. بنابراین تلاش کنید تا افکارتان مثبت باشند.
– هر چه بیشتر بر روی قضیه‌ای تمرکز کنید (چه خوب و چه بد)، احتمال وقوع آن قویتر می‌شود.
– بیشتر از فکر کردن به تصمیماتتان، به احساسات خود اعتماد کنید و به ندای قلب خود گوش دهید.
– با تفکرات مثبت خود باعث می‌شوید اتفاقات خوب با سرعت بیشتری برایتان رقم بخورد.
– به مسائل آن گونه که آرزو دارید باشند، نگاه کنید نه آن گونه که هستند. افراد موفق به این کار تجسم دیداری می‌گویند.
– قدرت جذب اتفاقات خوب را با اختصاص دادن زمان روزانه به افکار قدرتمند افزایش دهید. این عمل شانس شما را برای رسیدن به موفقیت افزایش می‌دهد.
– موفقیت یک منبع تمام نشدنی است. هر کس می‌تواند از آن بهره ببرد و موفقیت دیگران موفقیت شما را محدود نمی‌کند.
– به نا امیدی اجازه ندهید که بر شما چیره شود.
– از خواندن صفحه حوادث روزنامه‌ها و تماشای برنامه‌های تلویزیونی مانند جنایت و بیماری و حوادث که انرژی منفی را به شما منتقل می‌کنند، خودداری کنید.
– توجه به مسائل منفی مانند انتقام می‌تواند روابط شخصیتان را به خطر بیندازد.
در نهایت این مطلبمان را با جمله‌ای از یکی از موفق‌ترین اسطوره‌های جهان به پایان می‌بریم:
«آنچه در مغزتان می‌گذرد، جهانتان را می‌آفریند»

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.