با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

قنداق کردن صحیح کودک

بمنظور قنداق کردن صحیح کودک موارد زیر را با دقت انجام دهید:

 گرم و نرم بودن

 گرم و نرم بودن

قنداق کردن خوب و راحت یکی از مهارت‌های ضروری والدین است. این کمک می‌کند، کودک زمانی که بیش از حد تحرک دارد آرام شود، او را از اینکه توسط رفلکس و از جا پریدن خود را آشفته کند، جلوگیری می‌کند.

 

 با یک لوزی شروع کنید

 با یک لوزی شروع کنید

یک پتوی نرم را روی زمین په کنید و آنرا به شکل لوزی در آورید. گوشه بالای آنرا تا بزنید و نوزادتان را از پشت روی پتو قرار دهید، به طوری که گردنش روی قسمت تا شده باشد.

 

 تا کردن سمت راست

 تا کردن سمت راست

دست راست کودکتان را آرام به پهلوی راست او بچسبانید و در همان حالت نگه دارید. گوشه‌ی پتو را از روی دست کودک رد کنید و به سمت پهلوی مقابل ببرید و در زیر کودک قرار دهید. این کار باید طوری انجام شود که بازوی کودک را بسته نگه دارد.

 

 تا کردن سمت چپ

 تا کردن سمت چپ

اکنون نوبت دست چپ کودکتان است و مرحله بالا را برای دست چپ نیز اجرا کنید. در این مرحله قسمت پایین پتو را تا وسط شانه‌ی کودکتان بالا بیاورید و به سمت پشت شانه‌ی او بکشید. توجه کنید که فضای خالی به اندازه کافی برای کودکتان قرار دهید تا بتواند به راحتی پاهایش را حرکت دهد و این کار باعث می‌شود که کودکتان گرمش نشود.

تمام

تمام

یقه‌ی قنداق رو طوری قرار دهید که به شکل V در بیاید. نگذارید چیزی از پتو از پایین باقی بماند و سعی کنید تا آنجا که می‌شود پتو را روی قفسه سینه کودک با دست چپتان نگه دارید. با دست راست کودکتان را کمی ببچرخانید و پوشش را به زیر پاهای کودک ببرید.
سپس قسمت پایین را به سمت شانه‌ی راست کودک بیاورید و همانجا محکم کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۳۱ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.