با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

ماجرای دست دادن جناب ظریف با اوباما

دست دادن ظریف و اوباما

ماجرای دست دادن جناب ظریف با اوباما این روزها تیتر بسیاری از سایت‌ها و مجلات است و بسیاری نیز از این عمل او انتقاد کردند تا جایی که آقای رسائی هم خطاب به دکتر ظریف حرف‌هایی زدند. اما ماجرای دقیق این دست دادن چه بود؟ شخصی که در مجمع عمومی حضور داشت و شاهد عینی بود جزئیاتی دقیق را در این مورد  بیان کرد.
قضیه چنین بوده است: بعد از سخنرانی رئیس جمهور، ظریف و تیم همراهش قصد خروج از سالن را داشتند. بنابراین به سمت ورودی ۱ متری مجمع عمومی که به وزرا و سران اختصاص دارند رفتند، اما مسئولان امنیتی از آن‌ها خواستند چند لحظه صبر کنند، زیرا هیئتی دیگر قرار است وارد شود و سپس پس از چند دقیقه اوباما و جان کری با هم وارد شدند.
فردی که شاهد عینی بود ادامه داد: اوباما و کری بعد از ورود به سمت هیئت ایران آمدند و کری، دکتر ظریف را به اوباما معرفی کرد و اوباما دست خود را برای دست دادن به ظریف جلو آورد و ظریف نیز با او دست داد و اوباما گفت: به اجرای برجام متعهدند. بعد هم اوباما با دیگر اعضای هیئت دست داد.
وی اضافه کرد: اوباما بیش از ۲ ساعت قبل در مجمع عمومی سخنرانی کرده بود و سپس برای رفتن به جلسات دوجانبه و سه جانبه از سالن خارج شده بود و انتظار نمی‌رفت که او مجددا به سالن مجمع برگردد و حضور او غیر معمول بود و کسی پیش‌بینی نمی‌کرد. این احتمال وجود داشت که این مواجهه با دکتر روحانی صورت بگیرد.
وی که منبعی آگاه است اضافه کرد: این احتمال که هیئت آمریکایی زمان بازگشت خود به سالن را با زمان خروج رئیس‌جمهور ایران پس از سخنرانی‌اش تنظیم کرده باشد، غیر منتفی نیست. دکتر روحانی نیز پس از اینکه سخنرانی‌اش در مجمع به پایان رسید از درب پشت جایگاه در حال خروج بود که با رئیس‌جمهور ونزوئلا برخورد می‌کند و آن‌ها چند دقیقه در سالن جانبی به گفت‌وگو پرداختند. دکتر روحانی با اوباما مواجه نشدند. البته عکس منتشر شده، از بخش‌های خبری تلویزیونی صدا و سیما مورد تکذیب قرار گرفت و عنوان شد که عکس مذکور فوتوشاپی می‌باشد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۹ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.