با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

ماجرای مسابقه ماهواره‌ای شهرام شکوهی

ماجرای مسابقه ماهواره‌ای شهرام شکوهیشهرام شکوهی خواننده کشورمان که تا به حال سه آلبوم مدارا، کولی و تا نفس هست را منتشر ساخته، هم اکنون درحال برگزاری تور اجرای زنده آلبوم «تا نفس هست» در آمریکا است، او کار خود را از سال ۱۳۷۱ با کلاس آواز شروع کرد ولی شروع کار حرفه‌ای او در سال ۱۳۸۵ و با آهنگ مدارا بود اما شهرت و محبوبیت شکوهی از زمان شرکت او در مسابقه نکست پرشین استار شبکه ماهواره‌ای اتفاق افتاد و همین موضوع باعث شده هنرجویانی که می‌خواهند در این عرصه وارد شوند، بخواهند مسیر شکوهی را انتخاب کنند اما خوب است ماجرای مسابقه ماهواره‌ای شهرام شکوهی را  از زبان خودش بشنویم و راهنمایی او برای هنرجویانی که به دنبال موفقیت هستند:

 

اگر می خواهند تجربه من را ملاک خود قرار دهند و بر این باور باشند که چون شهرام شکوهی رفت و در آن مسابقه شرکت کرد الان معروف شده است پس ما هم همین روند را طی کنیم، به نظر من بهتر است اصلا این کار را انجام ندهند چون اگر من آهنگ «مدارا» را به صورت نماهنگ منتشر می‌کردم و بدون شرکت در آن مسابقه در فضای مجازی ارائه می‌دادم، آن اتفاقی که مد نظرم بود حالا نه در بلندمدت بلکه در کوتاه‌مدت می‌افتاد. اگر کسی می‎خواهد برای او اتفاقی در حوزه موسیقی بیفتد، دنبال متفاوت بودن واقعی باشد. به هر حال من استایل کاری خودم را دارم و در نهایت می‌توانم با کمی تغییر و تحول در ارائه استایل کاری مدت دیگری را هم باقی بمانم که این مدت هم بستگی به هوش من و کمک دوستان دارد ولی بالاخره این مدت تمام می‌شود. یعنی یا نمی‌توانم بخوانم یا مردم دیگر من را نمی‌خواهند. اگر شخصی بیاید و شبیه من، احسان خواجه امیری، محسن چاووشی، محسن یگانه، بنیامین بهادری، رضا صادقی، بابک جهانبخش، مهدی یراحی یا رضا یزدانی بخواند، مطمئن باشد که هیچ راهی جز شکست ندارد. در حقیقت اگر کسی بیاید و پشت من و امثال من قرار گیرد عملا کاری از پیش نمی‌برد.

 
شکوهی درباره محدودیت‌های تبلیغات عرصه موسیقی با گلایه چنین بیان کرد: من نزدیک یک ماه و نیم است که با کمترین میزان استراحت و مقابله با حاشیه‌ها، مشغول کار کردن هستم و در این میان هم خدا را شکر می‌کنم که با حمایت مردم و طرفداران در شرایط خوبی قرار دارم کما اینکه من همواره شکرگذار پروردگار خودم بوده‌ام که تا این لحظه، هم به جهات کاری و هم به جهات مالی همراه من بوده و خواهد بود. من به عنوان شهرام شکوهی که در عرصه خوانندگی با در نظر گرفتن تمامی خط قرمزها و ضوابط مشغول فعالیت هستم به درستی می‌دانم که از چه مرزهایی نباید عبور کنم؛ اما آیا این درست است که اجازه نداشته باشم حتی یک بیلبورد تبلیغاتی ویژه برگزاری کنسرت موسیقی پاپ در شهری که زندگی می‌کنم یا کنسرت می‌دهم نصب کنم؟ باور کنید تنها تبلیغی که هم اکنون برای خوانندگان فراهم است همان کادرهای محدود روزنامه همشهری است ضمن اینکه همان دوستانی که در کامنت‌ها، خواننده را به باد انتقاد می‌گیرند، از خوانندگان محبوب خودشان یک آلبوم نمی‌خرند و آلبوم جدید فلان خواننده را که هنوز از پخش بیرون نیامده از سایت‌های غیرقانونی دانلود می‌کنند. واقعا این یک دزدی آشکار است. از سوی دیگر وقتی شما می‌آیید و اینچنین از کار، دزدی می‌کنید چطور می‌توانید در بسیاری از کامنت‌های از سر حب و بغض از خواننده انتقاد کنید؟ یعنی دقیقا عین این می‌ماند که من بروم از یک نانوایی نانی بدزدم و از آن استفاده کنم اما بعد با کمال پررویی به سراغ آن نانوا بیایم و بگویم این نان شما چه کیفیت بدی دارد. آیا این نانوا حق ندارد با چوب به دنبال من بیفتد؟

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.