با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

مبانی دکوراسیون داخلی

مبانی دکوراسیون داخلی

با مبانی دکوراسیون داخلی آشنا شوید؛ ابتدا تعریفی از دکوراسیون داخلی:

دکوراسیون داخلی عبارت است از: خلاقیت در چیدمان و تطابق رنگ‌ها، اسباب اثاثیه و طراحی آنها برای زیباتر جلوه دادن‌ محیط. دکوراسیون داخلی مانند سایر هنرها، دارای سبک و سیاق متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و نیازها، زمان و مکان قابل تغییر است. معماری داخلی می‌تواند علاوه بر ایجاد فضا در خانه‌هایی با متراژ کوچک، در زیبا جلوه دادن و کارآمد بودن فضا نقش بسزایی داشته باشد. در واقع طراحان با بکارگیری اصول طراحی و تخصصی دکوراسیون داخلی و حس زیبایی شناختی، فضایی را به وجود می‌آورند که نشانگر هویت، درایت و خواسته‌های مخاطبانشان است. نقطه شروع طراحی داخلی را می‌توان هوش، ایده و خلاقیت طراح برای چینش وسایل و انتخاب رنگ و دیگر موارد دانست. شما می‌توانید با توجه به جزئیات خیلی کوچک، تغییرات اساسی را با صرف کمترین هزینه ایجاد نمایید و زیبایی را به خود و اطرافیانتان هدیه دهید. تعدادی از روش‌هایی که به شما امکان ایجاد تغییرات چشمگیر در چیدمان منزلتان را می‌دهد عبارتست از:

 

توجه به هارمونی و رنگ‌بندی:

در انتخاب اثاثیه منزل علاوه بر راحتی و کارآمد بودنشان به رنگشان نیز توجه کنید. خصوصا این مسئله می‌بایست مورد توجه افرادی باشد که در شروع یک زندگی مشترک هستند، رنگی را متناسب با سلیقه همدیگر انتخاب کنند. رنگ کردن خانه با رنگ‌های روشن و شاد فضای خانه را بزرگ‌تر نمایان می‌کند.

 

تغییرات کف خانه:

با توجه به پیشرفت صنعت فرش در کشورمان و بافت انواع گلیم و فرش‌های فانتزی، انتخاب‌های زیادی برای پوشاندن کف خانه خواهید داشت. مثلا برای اتاق کودکان می‌توانید از پارکت‌های رنگی و کف‌پوش‌های مناسب سن کودکتان استفاده کنید.

 

انتخاب مبلمان:

مبلی را انتخاب کنید که قابلیت چیدمان به صورت‌های مختلف را داشته باشد؛ به عنوان مثال، به جای انتخاب یک مبل دونفره از دو مبل یک نفره استفاده کنید تا بتوانید انتخاب‌های بیشتری برای چیدمانشان داشته باشید. به این نکته هم توجه داشته باشید که مبل‌های دونفره نیازمند فضای بیشتری هستند.

 

نورپردازی:

عامل مهم دیگر در زیبایی دکوراسیون منزل شما نورپردازی است. به طوری که با ترکیب مناسب نور در قسمت‌های کم نور می‌توانید نور خانه را تنظیم کنید. در همین زمینه می‌توانید از وسایلی چون آباژورها و انواع چراغ‌ها و لامپ‌های تزئینی استفاده کنید.

 

استفاده مناسب از فضاهای بیهوده منزل:

شما می‌توانید با استفاده از پارتیشن‌ها و جدا کردن فضاهای پرت منزلتان حداکثر استفاده را از این نقاط ببرید. به عنوان مثال می‌توانید با استفاده از پارتیشن‌ها برای خودتان یک فضای خصوصی بسازید و یا دستگاه‌های ورزشیتان را در آن‌جا قرار دهید و محلی برای انجام تمرینات ورزشی‌ ایجاد کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.