با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

محافظت در برابر سرقت اینترنت وایرلس با این ابزار کاربردی

محافظت در برابر سرقت اینترنت وایرلس با این ابزار کاربردی 1

یک WiFi بدون محافظت و یا Unsecure یک موقعیت عالی برای افرادی است که به دنبال چنین موقعیت‌هایی می‌گردند. این فرد می‌تواند یک هکر و یا حتی همسایه شما باشد. چنین افراد فرصت‌طلبی قادرند ارتباط اینترنتی وایرلس شما را سرقت کنند و باعث کند شدن سرعت اینترنت شما و مصرف پهنای باند شما شوند و حتی اطلاعات شخصی شما سرقت کنند. هکرهایی هستند که حتی اگر اقدامات امنیتی لازم برای Secure شدن WiFi را در نظر بگیرید باز هم می‌توانند با کمی تلاش به وایرلس شما راه یابند.
امروز ابزاری بسیار ساده اما بسیار کاربردی را برای دستگیری سارقان ارتباط اینترنتی وایرلس به شما معرفی خواهیم کرد. چه کاربر عادی اینترنت باشید چه کاربر حرفه‌ای می‌توانید از مزایای این ابزار بهره‌مند شوید و از سرقت اینترنت وایرلس جلوگیری کنید.
این ابزار WiFi Guard نام دارد و تولید شرکت SoftPerfect است که به شما کمک می‌کند تا یک ارتباط اینترنتی وایرلس مطمئن داشته باشید. این ابزار قابل استفاده در هر سه سیستم عامل ویندوز، لینوکس و OS X می‌باشد. این ابزار ساده فهرستی از دستگاه‌های متصل به WiFi را برای شما نشان می‌دهد و دستگاه‌های آشنا از ناآشنا را جدا می‌سازد تا آسان‌تر بتوانید سارق ارتباط را تشخیص دهید.
برای دسترسی به این ابزار می‌توانید آن را از وب‌سایت اصلی‌اش به آدرس زیر دانلود کنید:
https://www.softperfect.com/products/wifiguard/

 

ابتدا ابزار را نصب کنید. بعد از اولین راه‌اندازی این ابزار صفحه تنظیماتی  برای شما نمایش داده خواهد شد که شما باید در ابتدا درایور شبکه خود را انتخاب کنید. تنظیمات دیگری هم در این صفحه از جمله برای اسکن دستگاه‌ها و عملکرد کلی برنامه وجود دارد که آن‌ها را بهتر است دست نزنید.

محافظت در برابر سرقت اینترنت وایرلس با این ابزار کاربردی 2

بعد از اینکه درایو صحیح را انتخاب کردید در پنجره اصلی ابزار بر روی دکمه Scan Now کلیک کنید. به این ترتیب ابزار همه دستگاه‌های متصل به شبکه را برای شما به نمایش در خواهد آمد. بعد از اینکه اسکن پایان یافت، پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که در آن گزارشی از دستگاه‌های نا‌شناس متصل به شبکه را مشاهده خواهید کرد. این دستگاه‌ها با یک آیکون قرمز رنگ مشخص می‌شوند.

محافظت در برابر سرقت اینترنت وایرلس با این ابزار کاربردی 3

البته این را باید در نظر داشته باشید نا‌شناس بودن این دستگاه‌ها لزوما به معنای این نیست که آن‌ها سارقان ارتباط اینترنتی شما هستند. ممکن است دستگاه‌های آشنا هم در فهرست شما به عنوان نا‌شناس به نمایش در آیند که در این صورت روی آن‌ها دو بار کلیک ‌کنید و در پنجره Properties گزینه I Know this Computer or device را انتخاب کنید.

محافظت در برابر سرقت اینترنت وایرلس با این ابزار کاربردی 4

با این روش فهرستی از همه دستگاه‌هایی که به شبکه متصل هستند را در اختیار دارید که می‌توانید به راحتی بر اساس آن اتصال‌های غیرمجاز به شبکه را شناسایی کنید. نکته دیگر این است همچنین این نرم‌افزار در بازه زمانی که در تنظیمات معین می‌کنید که پیش‌فرض آن هر سی دقیقه یک‌ بار است مجددا دوباره شبکه را ‌‌اسکن می‌کند تا اگر دوباره دستگاه نا‌شناسی پیدا شود، آن را به شما گزارش دهد.
همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این ابزار بسیار ساده اما در عین حال کاربردی است و شما را از مجموع ارتباطات موجود بر روی شبکه مطلع می‌کند. در صورتی که در فهرست خود یک دستگاه نا‌شناس را مشاهده کردید، بهترین راه حل این است که فوری تنظیمات مودم خود را تغییر  دهید و پسوورد جدیدی را برای اینترنت وایرلس خود تعریف کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۸ تیر ۱۳۹۵

دیدگاه‌های شما

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

اطلاع از
avatar

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.