با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

مزایای عاشق شدن برای سلامتی

با دانستن این نکات عاشق شوید

با مزایای عاشق شدن برای سلامتی بیشتر آشنا شوید:

 

عشق رگ‌ها را باز می‌کند

نتیجه تحقیقات نشان داده‌اند که عشق و دوست داشتن در زندگی پلاک‌ها را در رگ‌ها کاهش می‌دهد. در این تحقیق گروهی از خرگوش‌ها را امتحان کردند. به دسته‌ای کلسترول دادند و به دسته‌ای نیز محبت کردند. سپس با انجام تحقیقاتی دریافتند که خطر حمله قلبی و تصلب شرایین در خرگوش‌ها کاهش یافته است.

 

با عشق خود را ایمن کنید

محبت تجربه‌ای احساسی و بسیار قدرتمند است. تحقیقات نشان داده‌اند که انسان وقتی محبت دریافت می‌کند، بدن او تعداد زیادی سلول‌های ایمنی و اندورفین تولید می‌کند. حتی به تماشا نشستن فیلمی رومانتیک و عاشقانه نیز سطح ایموگلوبین را افزایش می‌دهد.

 

با افرادی که دوست دارید تماس داشته باشید

تماس با انسان‌ها تکنیکی قوی است که تولید اندورفین، هورمون رشد و DHEA را در بدن افزایش می‌دهد. تماس با افرادی که دوستشان داریم سطح استرس را کاهش می‌دهد. آیا می‌دانستید بیمارانی که با افراد دیگر تماس دارند، نسبت به بیمارانی که تنها هستند، زودتر بهبود پیدا می‌کنند؟ بنابراین تا می‌توانید کسی را که دوست دارید را در آغوش بگیرید و با این کار به بهبودی سلامت یکدیگر کمک کنید.

 

با محبت به خانواده عمرتان زیاد می‌شود

تحقیقات نشان داده‌اند که افرادی که زندگی شادی دارند، کمتر به بیماری دچار می‌شوند و به تعداد سال‌های عمرشان افزوده می‌شود. افراد پیر یا صد ساله توسط خانواده‌هایشان گرامی ‌داشته می‌شوند. برای برقرار کردن رابطه‌ای معنادار با خانواده باید تلاش کرد و وقتی رابطه خوبی برقرار می‌شود، باید آن را حفظ کرد. هر فردی اگر به روابط خود در خانواده ارزش و اهمیت دهد، عشق و محبت و تعلق خاطر را در خانواده به وجود می‌آورد. بنابراین سعی کنید اعتماد، کمک به یکدیگر، عشق، صلح و صفا، گوش دادن به حرف‌های طرف مقابل، انسانیت، صداقت و عدالت را برای خانواده خود به ارمغان آورید.

 

افزایش عشق در زندگی

برای افزایش عشق در زندگی خود وقت و انرژی بگذارید. یاد بگیرید که چگونه به معشوق خود عشق بورزید. یک مثال ساده؛ یک غذا بپزید و یا ظرف‌ها را بشویید و یا حتی خانه را جارو بکشید. می‌توانید برایش کارت پستال بفرستید و از این راه او را خوشحال کنید. حتما لزومی ندارد برای خوشحال کردنش پول زیاد مصرف کنید، همین که بداند به فکرش هستید کافیست. او باید حس کند که شما مراقبش هستید و او را تحسین می‌کنید. هر انسانی باید یاد بگیرد که محبت خود را بتواند بروز دهد.

 

امیدواریم با رعایت این نکات به نتایج مثبتی در زندگی دست یابید.

[تعداد: 2    میانگین: 2.5/5]
تاریخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.