با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

معرفی شرکت اپل از گذشته تا به امروز (بخش۳)

در ادامه معرفی شرکت اپل به بخش سوم موضوع معرفی شرکت اپل از گذشته تا به امروز می‌پردازیم:

معرفی شرکت اپل از گذشته تا به امروز (قسمت3):

 

سیاست کاری آقای جابز بر این بود تا محصولاتی مستقل تولید کند و همین وابستگی به اینتل باعث شد در ارائه مک‌بوک‌ها غقب بیفتند. از طرفی هم موفقیت CPUهای مبتنی بر معماری آرم سری Ax استفاده شده در گجت‌ها، باعث شده تا اپل از پردازنده‌های آرم در کامپیوترهای شخصی استفاده کند و طبق اطلاعاتی که صحت و اعتبارشان معلوم نیست تا سال ۲۰۱۶ این سری جدید وارد بازار می‌شود.
این شرکت در سال‌های اخیر یک ‌بار مورد حمله هکران قرار گرفت و اعلام شد تعداد کمی از رایانه‌های این شرکت هدف حمله قرار گرفته اما اطلاعاتی به بیرون درز نکرده. به گزارش شبکه خبری CNN، شرکت اپل طی بیانیه‌ای اعلام کرده که این رخنه از طریق یک سایت متعلق به “برنامه‌نویسان خارج از این مجموعه” انجام شده است. در ادامه این بیانیه آمده است: “ما در اپل تعداد اندکی از سیستم‌های آلوده را شناسایی و آنها را از شبکه حذف کردیم. هیچ مدرکی دال بر خروج داده‌های اطلاعاتی از اَپل وجود ندارد.” بیانیه رسمی شرکت اپل زمان وقوع این حمله هکری را مشخص نکرده است.”

معرفی شرکت اپل از گذشته تا به امروز (قسمت3)
نماد اصلی این شرکت توسط استیو جابز و رون وین طراحی شده بود که ایزاک نیوتن را در حالی نشان می‌داد که زیر یک درخت سیب نشسته ‌است. این طرح خیلی زود با طرح مشهور سیب رنگین کمان که یک گاز از زده تعویض شد، اما چرا این سیب گاز زده‌است؟ تصویر سیب نقاشی شده مشابه نقاشی گیلاس می‌شد و برای جلوگیری از این شباهت تصمیم گرفتند تا لوگو به شکل سیب گاز زده طراحی شود. این طرح یکی از طرح‌هایی بود که راب یانوف در سال ۱۹۷۶ به جابز نشان داد. در سال ۱۹۹۸ نماد اپل تک رنگ شد بدون اینکه رنگ خاصی برای آن به کار رود، بعنوان مثال سیب برروی Apple iMac خاکستری است، در Mac OS X به صورت پیش فرض آبی است.
در سه ماه آخر سال ۲۰۱۴ اپل با سود ۱۸ میلیارد دلاری، رکوردی بی‌سابقه را به ثبت رسانده که این زمان هیچ شرکتی در یک دوره سه‌ماهه نتوانسته به آن برسد.
سهام شرکت اپل در اوایل تاسیسش یعنی سال ۱۹۸۰ ارزشی کمتر از یک دلار و معادل ۵۴ سنت داشت اما تنها با گذشت ۷ سال یعنی سال ۱۹۸۷ ارزش هر سهم اپل بالای یک دلار تثبیت شد. اما رشد اصلی سهام اپل چند سال پس از بازگشت استیو جابز و معرفی I-Pod  در ۲۰۰۱و I-Tunes store  در ۲۰۰۳ شروع و با معرفی I-Phone در ۲۰۰۷ و I-Pad  در ۲۰۱۰ اوج گرفت و این صعود تا ۲۲ می ۲۰۱۵ ادامه داشت و ارزش هر سهم اپل در بازار به ۱۳۲ دلار رسید.

 

معرفی شرکت اپل از گذشته تا به امروز (بخش۱)
معرفی شرکت اپل از گذشته تا به امروز (بخش۲)

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۵ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.