با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

مقدار اسید فولیک در زمان بارداری

Jill Stovsky (فیزیولوژیست ورزش و متخصص تغذیه)

How much folic acid should I take while trying to get pregnant

مقدار اسید فولیک در زمان بارداری چقدر باید باشد؟

مصرف روزانه توصیه شده اسید فولیک برای تمام زنان در سن باروری حداقل ۴۰۰ میکروگرم یا ۰٫۴ میلی گرم است. براساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، مصرف اسید فولیک حداقل یک ماه قبل از لقاح خطر نقص لوله عصبی، مانند اسپینا بیفیدا (spina bifida) را تا ۷۰ درصد کاهش می‌دهد.
در دوران بارداری، مقدار توصیه شده به ۶۰۰ تا ۸۰۰ میکروگرم یا ۰٫۶-۰٫۸ میلی گرم افزایش می‌یابد. البته این نیاز در برخی از زنان متفاوت است. اگر شما یک سابقه ژنتیکی نقص لوله عصبی دارید، احتمالا باید ۴،۰۰۰ میکروگرم (۴ میلی گرم) اسید فولیک در روز مصرف کنید. با پزشک خود صحبت کنید تا به شما بگوید چقدر قبل و بعد از بارداری نیاز به مصرف فولیک اسید دارید.
می‌توانید مکمل‌های اسید فولیک از داروخانه خریداری کنید و یا می‌توانید یک مولتی ویتامین در دوران بارداری بطور منظم استفاده کنید. اگر مولتی ویتامین مصرف می‌کنید مطمئن شوید که حاوی بیش از حد مجاز توصیه شده روزانه ۷۷۰ میکروگرم ویتامین A نباشد، مگر اینکه در قالب بتا کاروتن (مصرف بیش از حد از یک نوع خاصی از ویتامین A می‌تواند منجر به نقائص هنگام تولد شود.) اگر مطمئن نیستید چه چیزی را مصرف کنید، با پزشک خود مشورت کنید.
اسید فولیک یک ویتامین محلول در آب است، به طوری که بدنتان با مصرف بیش از حد آن تحت فشار قرار می‌گیرد. برای برخی از زنان، با این وجود، فولات بیش از حد ممکن است کمبود B-12 بیاورد که گاهی اوقات یک مشکل بزرگ برای گیاه خواران است. اگر فکر می‌کنید در معرض خطر هستید با دکتر یا مامای خود مشورت کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.