با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

ممنوع‌الکاری تعدادی از خوانندگان معروف

ممنوع الکاری خوانندگان ایرانی

باز هم ممنوع‌الکاری؛ این بار ممنوع‌الکاری تعدادی از خوانندگان معروف از جمله فرزاد فرزین، محسن یگانه، رضا صادقی و محسن چاووشی؛ البته تا اطلاع ثانوی!

طی ۱ ماه اخیر نامه‌ای برای تعدادی از خوانندگان معروف کشورمان ارسال شده که در آن نوشته شده است که دیگر امکان فعالیت رسمی در ایران را ندارند. دلیل آن نیز همکاری با سایت «رادیو جوان»، پخش کلیپ در شبکه‌های ماهواره‌ای، تخلف در کنسرت‌های خارج از کشور و… عنوان شده است. این نامه به صورت مکتوب به این خوانندگان اعلام شده اما ظاهرا به آن‌ها گوشزد کرده‌اند که نباید در این خصوص اظهار نظری کنند. گفته می‌شود پای تعدادی از این خوانندگان نیز به دستگاه قضایی کشیده شده است.

 

از جمله خوانندگانی که بخاطر پخش آثارشان در رادیو جوان و پخش کلیپ‌هایشان در شبکه‌های ماهواره‌ای ممنوع‌الکار شده‌‌اند، اسامی خوانندگانی چون فرزاد فرزین، سیروان و زانیار خسروی، رضا صادقی، سعید مدرس، شهرام شکوهی و محسن چاوشی دیده می‌شود. محسن یگانه نیز به دلیل تخلفاتش در کنسرت کانادا از ادامه فعالیت محروم شده است. تعدادی از نام‌های مشهور موسیقی سنتی همچون همایون شجریان و حافظ ناظری نیز در این لیست هستند. برخی احتمال می‌دهند همین مسأله دلیل لغو کنسرت‌های چند ماه اخیر این خوانندگان بوده است.

 

این اتفاق باعث شده است که برخی خوانندگان در روزهای گذشته در صفحات شخصی خود علیه سایت «رادیو جوان» جبهه بگیرند و برخی نیز اعتراض خود را به این سایت  علنی ابراز کنند. از جمله این خوانندگان بنیامین بهادری بود که در کنسرت آمریکای خود در چند هفته پیش به صورت علنی و از روی سن از مسئولان این سایت خواست به هیچ عنوان آثارش را در سایتشان قرار ندهند و در صورتی که این روند ادامه پیدا کند از راه قانونی شکایت خواهد کرد. موضوع پخش آثار خوانندگان داخلی و مجاز از ماهواره و رسانه‌های غیر مجاز و ممنوع‌الکاری آن‌ها در حال تبدیل شدن به یک بحران برای آن‌ها شده است. گفته می‌شود مسئولان موسیقی کشور طی جلساتی محرمانه با برخی چهره‌های داخلی به این موضوع پرداخته‌اند. یکی دیگر از خوانندگانی که به این موضوع وکنش نشان داده است، فرزاد فرزین بوده است. او که انتشار آلبوم رسمی‌اش به مشکلاتی در رابطه با اخذ مجوز برخورده است و دلیلش را رفتارهای غیر حرفه‌ای سایت رادیو جوان و پخش بدون اجازه کلیپ‌هایش از چند شبکه خارجی می‌داند، در صفحه شخصی خود متنی را منتشر کرد و در آن ضمن انتقاد از این رفتارها به مسئولان این سایت در رابطه با انتشار آثارش در سایتشان هشدار داد.

 

از دیگر خوانندگانی که در صفحه شخصی خود به این کار اعتراض کردند، سینا شعبانخانی بود که شنبه گذشته در صفحه شخصی‌اش از مسئولان سایت رادیو جوان خواست انتشار آثارش را متوقف کنند. خبری غیر رسمی مبنی بر دستگیری چند نفر از نمایندگان این سایت در داخل کشور شنیده شده است که همین امر هنرمندان و خوانندگان بیشتری را بر آن داشت تا نسبت به این اتفاق اعتراض کنند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۸ مهر ۱۳۹۴

دیدگاه‌های شما

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

اطلاع از
avatar

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.