با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

نحوه محاسبه هزینه سفر

هر زمان که شما برنامه ریزی برای رفتن به یک سفر کردید، بهتر است بدانید که سفرتان چقدر هزینه خواهد داشت. عوامل متعددی باید به منظور رسیدن به یک شکل دقیق برای محاسبه مقدار هزینه سفر در نظر گرفته شود. این برآورد باعث می‌شود که در سفرهای مشابه و بعدی یک آمار از هزینه‌های خود داشته باشید تا بهتر بتوانید برنامه ریزی اقتصادی داشته باشید. به منظور نحوه محاسبه هزینه سفر مراحل زیر را دنبال کنید:

نحوه محاسبه هزینه سفر

 

۱- محاسبه هزینه حمل و نقل

حمل و نقل به احتمال زیاد یکی از بزرگ‌ترین هزینه‌های سفر شما خواهد بود. اگر قصد مسافرت با هواپیما، قطار یا اتوبوس را دارید، پس هزینه حمل و نقلتان برابر با قیمت بلیط است.
– بامحاسبه فاصله‌ای که می‌خواهید تا مقصد رانندگی کنید شروع کنید (به کیلومتر)
– هزینه سوخت ماشین را تقسیم بر فاصله کنید (کیلومتر در هر لیتر). مقدار به دست آمده تعداد لیتر است که برای یک سفر کامل به آن نیاز دارید.
– تعداد لیتر را در میانگین هزینه سوخت ضرب کنید.

 

۲- همه هزینه‌هایی که در طول سفر متحمل شده‌اید را در نظر بگیرید

– مواد غذایی و نوشیدنی: اگر برای یک دوره طولانی سفر می‌کنید، نیاز دارید که برای مواد غذایی و نوشیدنی توقف کنید، و یا ممکن است بسته مواد غذایی و نوشیدنی تهیه کنید. در هر صورت، شما باید این هزینه را در هزینه‌های سفر خود محاسبه کنید.
– اسکان: برای سفرهای که نیاز به رانندگی برای بیش از ۱ روز دارد، نیاز به توقف برای گرفتن جایی برای خواب دارید ( مگر اینکه کنار جاده نگه دارید و در ماشین خود بخوابید.) نیاز به اضافه کردن هزینه‌های مسکن به هزینه‌های سفر خود دارید.
– عوارض: بسیاری از مسیرهای جاده یک سری غرفه عوارض دارند که شما باید در آن توقف کنید. هزینه عوارض می‌تواند به هزینه‌های سفرتان اضافه شود، به خصوص اگر در یک سفر خیلی طولانی هستید.
– پارکینگ: اگر قصد سفر با یک هواپیما، قطار یا اتوبوس دارید، ممکن است نیاز به اضافه کردن هزینه‌های ذخیره سازی خودرو در پارکینگ یا گاراژ را به هزینه‌های سفر خود اضافه کنید.
– استهلاک: هر زمان که با وسیله نقلیه خود رانندگی می‌کنید، هزینه استهلاک خودرویتان باید به هزینه‌های سفرتان اضافه شود. هزینه استهلاک می‌تواند با ضرب مقدار میانگین هزینه استهلاک، x ریال در هر ۱ کیلومتر، درفاصله شما از مقصدتان محاسبه شود.
– هزینه‌های غیر مستقیم: اگر با خودرو به سفر می‌روید، هزینه‌های غیر مستقیم باید در نظر گرفته شود که شامل چیزهایی مانند تعمیر و نگهداری در جاده، آلودگی، مالیات‎های دولتی، حوادث و استفاده از زمین می‌باشد.
– زمان برای سفر: همچنین زمان خود را در جاده در مقابل مقصد محاسبه کنید. برای محاسبه ساعت‌هایی را که برای رسیدن به مقصد در سفر هستید را با زمان های توقف (مواد غذایی، سرویس بهداشتی، سوخت گیری) جمع کنید (در هر توقف ۱ دقیقه)، و شما در حقیقت زمان مجموع برای رسیدن به مقصد خود را محاسبه می‌کنید.

 

۳- اگر مجبورید، زمان تعطیلی کارتان را محاسبه کنید

هنگامی که هزینه سفر را تخمین می‌زنید، زمانی که شما از کار دست کشیده‌اید باید به این معادله اضافه شود. تعداد ساعت‌هایی که از دست خواهید داد را حساب کنید و در مقدار درآمد در هر ساعت ضرب کنید.

[تعداد: 4    میانگین: 2.5/5]
تاریخ: ۳۱ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.