با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

نکاتی برای انتخاب پرده منزل – بخش ۲

نکاتی برای انتخاب پرده منزل – بخش ۲: انواع پرده

پرده

پرده آلومینیوم

این پرده‌ها سبک هستند و بیشتر در نوع کرکره‌ای موجود هستند. پرده‌های آلومینیومی دارای تنوع رنگ هستند و می‌توان آن‌ها را به راحتی با قسمت‌های مختلف خانه هماهنگ کرد. سالن‌های رو به حیاط بهتر است از  این نوع پرده‌ها استفاده کنند. دلیل آن هم این است که پنجره‌های رو به حیاط آفتاب‌گیر هستند و این نوع پرده‌ها در برابر آفتاب مقاوم بوده و رنگشان از بین نمی‌رود و همچنین از دوام خوبی نیز برخوردار هستند. نکته دیگر در رابطه با این پرده‌ها این است که آن‌ها نیازی به زیر پرده ندارند.

 

پرده پارچه‌ای

پرده‌های پارچه‌ای انواع مختلفی دارند و بزرگ‌ترین خانواده پرده‌ها را تشکیل می‌دهند. از حریرهای نازک وتورهای ظریف تا پارچه‌های مخملی ضخیم همگی جزء این خانواده هستند. از هر یک از آن‌ها نیز می‌توان در قسمت‌های مختلف خانه استفاده کرد. پرده‌های ضخیم و مخمل بهتر است در اتاق پذیرایی استفاده شوند. برای دوام آنها بهتر است آن‌ها را با زیر پرده‌ای استفاده کنید. می‌توانید رنگ این پرده را با توجه به سلیقه خودتان و با توجه به دیگر لوازم خانه انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر به هنر و رنگ و نقش و نگار علاقه دارید از رنگ‌های شاد و مفرح برای این پرده‌ها استفاده کنید. اگر روحیه‌ای شاعرانه دارید، رنگ‌های سرد و تیره را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

لباس فاخر پنجره‌ها

معمولا پرده برای پوشش پنجره‌ها به کار برده می‌شود. پرده می‌تواند زیبایی پنجره‌ها را بیشتر کند. پنجره‌ها نیز به دلیل قابلیت باز و بسته شدنی که دارند در نما و ظاهر پرده‌ها بسیار مؤثر هستند. اگر پنجره‌هایتان نواقصی دارد نگران نباشید با استفاده از پرده می‌توانید آن‌ها را بپوشانید. بیشترین چیزی که در چیدمان و دکوراسیون یک خانه به چشم می‌آید در درجه اول رنگ و نوع پرده است. پس از نقش پرده‌ها در زیبایی خانه غافل نشوید. هنگامی که قصد خرید پرده را دارید نوع پنجره‌تان یادتان نرود. برخی پنجره‌ها بالارونده هستند و برخی دیگر رو به پایین باز می‌شوند. برخی ممکن است عمودی و برخی نیز افقی باز شوند.

 

پنجره‌های ناموزون

برخی ممکن است در خانه‌هایی قدیمی زندگی کنند که پنجره‌هایش از شکل افتاده‌اند. آن‌ها هزینه زیادی صرف می‌کنند و پنجره‌های خود را تعویض می‌کنند. اما واقعا نیازی به این کار نیست. می‌توانید برای پوشاندن ناموزونی پنجره خود از چوب پرده‌های عریض‌تر و بلندتر و پرده‌هایی بلندتر از پنجره خود استفاده کنید. اگر در خانه پنجره‌ای باریک دارید که زیاد باب میلتان نیست دست به کار شوید و با دوختن و یا خریدن پرده‌ای پهن پنجره خود را عریض‌تر جلوه دهید. با بلندتر دوختن پرده می‌توانید پنجره خانه خود را بلندتر نشان دهید. در برخی از خانه‌های قدیمی دیده می‌شود که دو پنجره نزدیک به یکدیگر قرار دارند. شما می‌توانید با دوختن پرده‌ای مشترک برای آن‌ها جلوه‌ای دیگر به این پنجره‌ها بدهید. ضمنا هزینه کمتری هم پرداخت می‌کنید.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۲ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.