با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

نکاتی برای انتخاب پرده منزل – بخش ۳

نکاتی برای انتخاب پرده منزل – بخش ۳ : موقعیت پرده‌ها و سلیقه انتخاب آن

نکاتی برای انتخاب پرده منزل

رسمی یا خودمانی

آیا می‌دانستید جنس پرده خانه شما رسمی بودن یا خودمانی و راحت بودن شما را نشان می‌دهد؟ البته به غیر از آن با هزینه و بودجه شما نیز رابطه مستقیمی دارد اما باور کنید مقدار هزینه‌ای که برای پرده می‌کنید، باعث زیبایی پرده شما نخواهد شد بلکه مهم‌ترین مسئله این است که پرده با خانه شما و نوع چیدمان آن هماهنگ باشد. شما اگر انتخابی بجا و مناسب داشته باشید، می‌توانید پرده‌ای زیبا و رؤیایی برای خانه خود فراهم کنید، بدون اینکه بخواهید هزینه اضافه برای این کار پرداخت کنید. مشهورترین پارچه‌ها برای پرده از جنس حریر نازک، تور، ساتنیا و مخمل‌های ضخیم است. نوع و جنس پارچه بستگی به مکان پنجره دارد. برای مثال هیچ آدم عاقلی از پرده‌های مخمل برای آشپزخانه خود استفاده نمی‌کند! انتخاب نازک یا ضخیم بودن پرده‌ها بستگی به حال و هوایی دارد که دوست دارید در خانه شما برقرار باشد. پرده‌های نازک و ضخیم فواید خاص خودشان را دارند. برای مثال خوبی پرده‌های ناک این است که نور زیادی به خانه می‌دهند و کسالت را از شما دور می‌کنند. در عوض پرده‌های ضخیم می‌توانند در کاهش و افزیش دمای خانه شما مؤثر باشند و دمای خانه را به خوبی تنظیم کنند.

 

آفتاب و پنجره

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید پرده باید مد نظر داشته باشید این است که برای همه پنجره‌ها از یک جنس پارچه استفاده نکنید. اگر پنجره‌ای در معرض شدید آفتاب قرار دارد، باید برای آن پارچه‌ای ضخیم انتخاب کنید و اگر رو به سایه است، پارچه‌‌ای نازک می‌طلبد. همچنین اگر خانه شما بزرگ است از پرده‌های مخملی با رنگ‌های کلاسیک استفاده کنید و اگر خانه‌ای کوچک دارید، پرده‌های نازک و ساده انتخاب‌های بهتری هستند.

 

پرده‌های یکنواخت و خسته‌کننده

از طرح و نقش پرده‌های خانه خود خسته شده‌اید؟ نیازی نیست پرده‌های خود را تعویض کنید. شما می‌توانید با کمی خلاقیت حالت متفاوت و زیبایی به پرده‌های خانه خود بدهید. چگونه؟ می‌توانید بر روی پرده‌های خانه خود از طرح‌های گلدوزی، سکه‌دوزی، دکمه‌دوزی و … استفاده کنید. با این کار پرده‌ها را از یکنواختی بیرون می‌آورید و فضای خانه شما نیز رنگ و بویی متفاوت به خود خواهد گرفت.

 

 زمان مناسب برای نصب پرده

چه زمانی برای نصب پرده در خانه مناسب‌تر است؟ همانطور که می‌دانید، شستن و تمیز کردن پرده‌ها هم زمان‌بر و هم پرهزینه است بنابراین اگر تصمیم به نقل مکان یا رنگ آمیزی و یا خانه‌تکانی منزل خود گرفتید، آخرین چیزی که به مرتب کردن و نصب کردن آن باید بپردازید، پرده خانه است. پس تا رنگ دیوار خشک نشده، پرده را آویزان نکنید و نصب پرده را به آخرین مرحله خانه تکانی خود محول کنید.

 

 

در ادامه بخوانید:

نکاتی برای انتخاب پرده منزل – بخش ۲

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.