با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

نکاتی برای داشتن پوستی صاف با طب سنتی

نکاتی برای داشتن پوستی صاف با طب سنتی، طبی که همچنان به موازات پیشرفت‌های پزشکی حرفی برای گفتن دارد:

پوستی صاف بدون جوش

همه آرزو دارند که پوستی صاف و بدون لک و بدون جوش داشته باشند. برای سلامت پوست، رعایت یک سری نکات هم ضروری است. طب سنتی رعایت نکاتی را برای داشتن پوستی صاف و از بین بردن جوش صورت توصیه می‌کند. در این مطلب با ما همراه باشید تا شما هم از داشتن پوستی صاف و یکدست لذت ببرید. با رعایت این نکات به مرور زمان می‌توانید جوش‌ها را از بین ببرید و پوستی صاف و یکدست داشته باشید.

 

متخصصان طب سنتی معتقدند افرادی که دارای جوش هستند، باید با رعایت تدابیری به از بین رفتن جوش‌های خود کمک کنند. آن‌ها همچنین معتقدند؛ افرادی که پوستشان زیاد جوش می‌زند نباید پرخوری کنند. آن‌ها باید با مصرف غذاهای ساده گامی در جهت کاهش جوش‌های خود بردارند. این افراد باید از رژیم غذایی استاندارد پیروی کنند.

 

برای کاهش تیرگی پوست این افراد بهتر است در صبح ناشتا از ترکیب زیر استفاده کنند:

نصف عرق کاسنی و شاتره را با یک قاشق غذاخوری سکنجبین طبی و یک قاشق غذاخوری خاکشیر  به همراه آب مخلوط کرده و آن را مصرف کنند. این افراد برای بهبود جوش‌هایشان می‌توانند یک سیب را رنده کنند و آن را مستقیم بر روی جوش‌هایشان بمالند. این کار نه تنها باکتری‌های موجود در جوش‌های چرکی را از بین می‌برد بلکه پس از خشک شدن جوش‌ها را نیز خشک می‌کند. افرادی که پوستی صاف و بدون جوش می‌خواهند بهتر است صبحانه مربای سیب یا مربای به و یا بالنگ را با کره محلی و نان برشته و بدون چای بخورند. در هنگام استفاده از مربا بهتر است شیره آن گرفته شده و میوه‌های آن مصرف شود.

 

در وعده ناهار این افراد بهتر است از ته‌چین گوشت یا مرغ و یا زرشک پلو با مرغ یا هویج پلو همراه با کمی زیره بخورند. برنج حتما باید آبکش شده باشد و به همراه غذا بهتر است آب یا سالاد یا ماست نخورند. این رژیم را باید ۳ تا ۶ ماه رعایت کنند. بعد از ۲ هفته امکان دارد تعداد جوش‌های صورت بیشتر شود که این به دلیل این است که جوش‌ها بیرون می‌ریزد. پس نگران نباشید. زیاد شدن جوش‌ها بعد از ۲ هفته نشانه خوبی است. اما بعد از این ۲ هفته جوش‌ها به تدریج شروع می‌کنند به خوب شدن. زنانی هم که زیاد جوش می‌زنند باید با مراجعه به پزشک، عادت ماهانه خود را تنظیم کنند. افرادی که قاعدگی طبیعی دارند، یعنی هر ۲۸ روز یک بار به مدت ۷ روز قاعده می‌شوند، وضعیت بسیار خوب دارند و نشانه این است که رحم آن‌ها سالم است.

[تعداد: 1    میانگین: 3/5]
تاریخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.