با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

نکاتی برای داشتن یک سفر بی‌دردسر

سفر با ماشین

سفر کردن بسیار لذت بخش است و با خیال راحت سفر کردن لذت بخش‌تر. در این مطلب در بخش راهنمای سفر، به نکاتی برای داشتن یک سفر بی‌دردسر اشاره می‌کنیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد. ما ایرانی‌ها به سفر کردن بسیار علاقه‌مندیم و از هر فرصتی و از هر تعطیلاتی اگر شرایطش برایمان مهیا باشد برای سفر کردن استفاده می‌کنیم. اما پیش از سفر کردن باید حواس خود را جمع کنید و سعی کنید نکاتی را رعایت کنید تا سفر بی‌دردسر و با خیال آسوده داشته باشید و خاطرات خوبی را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید. به نکات زیر قبل از رفتن به سفر توجه کنید:

 

۱- حتما قبل از سفر بلیط خریده و سعی کنید هتلتان را نیز رزرو کنید. مخصوصا اگر به شهرهایی سفر می‌کنید که می‌دانید مسافر در آن زیاد است. اگر بلیط رزرو نکنید ممکن است در مقصد به مشکل بر بخورید. اگر با اتوموبیل خود سفر می‌کنید حتما قبل از سفر ماشینتان را معاینه فنی کنید و اگر ماشین مشکلی دارد آن را برطرف کنید.

 

۲- قبل از اینکه سفر کنید، درباره آب و هوای مقصد خود اطلاعات کسب کنید. همچنین اطلاع داشتن از وضعیت مقرارت گمرک، لیست داروهای ممنوع، شرایط رانندگی در آن‌جا و … نیز لازم است.

 

۳- اگر در حال مصرف دارویی برای بیماری خود هستید فراموش نکنید آن را در سفر به همراه خود ببرید. زیرا اگر در تعطیلات مسافرت می‌کنید ممکن است در مقصدتان داردخانه شبانه‌روزی به راحتی پیدا نشود. برای احتیاط داروهای مسکن، سرماخوردگی و مسمومیت نیز همراه خود داشته باشید.

 

۴- اگر در تعطیلات نوروز و یا دیگر تعطیلات رسمی دیگر به سفر می‌روید فراموش نکنید که این تعطیلات برای همه است و افراد زیادی مانند شما به مسافرت می‌روند و دزدان به خوبی از این موضوع اطلاع دارند و از خانه‌های خالی نهایت استفاده را می‌برند. بنابراین قبل از سفر امنیت خانه خود را فراهم کنید. در این راستا توجه به نکات زیر ضروری است:

– اگر در و یا پنجره‌ای دارای قفل خراب است آن‌ها را حتما تعمیر کنید.
– حتما جلوی در آپارتمانتان حفاظ آهنی نصب کنید و یا از قبل درب ضد سرقت برای آپارتمانتان فراهم کنید.
– اقلام با ارزش و پول و جواهرات خود را در خانه خالی نگه‌داری نکنید.
– سعی کنید برنامه سفر خود را برای افراد غریبه بر زبان نیاورید.
– اگر به سفری طولانی می‌روید، کلید خانه خود را به یکی از اقوام و یا دوستان مورد اعتماد بدهید تا هر چند روز یکبار به خانه شما سر بزند.

 

۵- در سفر پول و مدارکتان را در جیب مخفی و یا جیبی قرار دهید که فقط خودتان به آن دسترسی داشته باشید. جیب‌برها می‌توانند به شما تنه بزنند یا یک دعوای ساختگی راه بیندازند و کیف شما را بدزدند.

 

۶- خیلی از والدینی که بچه‌های کوچک دارند در سفر دغدغه این را دارند که کودکشان در سفر گم شود. برای اینکه خیالتان از این بابت راحت شود، عکس جدیدی از کودک خود به همراه داشته باشید که در صورت گم شدن کودکتان از آن عکس کمک بگیرید. راه حل دیگری که برای این مشکل به شما پیشنهاد می‌کنیم این است که قبل از سفر به بیمارستانی بروید و از آن‌ها یکی از دستبندهای پلاستیکی که به مچ بیماران خود می‌بندند و در آن مشخصات بیمار را می‌نویسند را بگیرید و نام و شماره تماس و آدرس محل اقامت کودکتان را روی آن بنویسید و به مچ کودکتان ببندید تا در صورت گم شدن آن دستبند به پیدا کردن کودکتان کمک کند. حواستان باشد که اگر به کشورهای خارجی سفر می‌کنید مشخصات روی دستبند را باید به زبان آن کشور بنویسید نه به زبان خودتان.

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۹ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.