با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

نکاتی درباره خرید ساعت اصیل و با ارزش

در هنگام خرید ساعت مچی چقدر از اصل بودن و تقلبی بودن آن اطمینان دارید؟ ملاک انتخاب و تصمیم گیریتان اظهارات فروشنده است و یا خودتان می‌توانید ساعت اصل را از تقلبی تشخیص دهید؟ حتی تصورش هم آزار دهنده است که به یک فروشگاه ساعت بروید، ساعت گرانقیمتی را انتخاب کنید، پول زیادی برای خرید آن بپردازید اما ساعتتان اصل نباشد!
اگر شما هم دغدغه این را دارید که چطور می‌توانید ساعت اصل را از تقلبی تشخیص دهید در این مطلب با ما همراه باشید تا با دانستن نکاتی درباره خرید ساعت اصیل و با ارزش، بهترین انتخاب را با توجه به بودجه‌تان داشته باشید.

راهنمای خرید ساعت اصیل و با ارزش

 

تشخیص برند اصیل از برندهای غیر اصیل

در ابتدا بیایید ببینیم چگونه می‌توان یک برند اصیل را تشخیص داد. پیشنهاد می‌کنیم نام برند مورد نظر را در اینترنت جستجو کنید. گوگل بهترین گزینه برای انجام اینکار است. پس برند مورد نظرتان را در گوگل تایپ کرده و به نتایج جستجو دقت کنید. به تعدا یافته‌ها نگاه کنید. هرچه آن‌ها بیشتر باشند قدرت و اصالت برند مورد نظرتان بیشتر می‌شود و می‌توانید متوجه شوید که در چند کشور جهان به فروش می‌رسد. اگر برند مورد نظرتان را پیدا کردید به سایتش بروید و ببینید آیا در ایران هم نمایندگی دارند یا خیر؟ توضیحات سایت باید جامع و قانع کننده باشد و نحوه ساخت و کشور سازنده و حتی مراحل ساخت در آن ذکر شده باشند. این از مشخصات یک برند اصیل است. بعد از پرس و جو درباره نمایندگی آن در ایران اگر دارای نمایندگی در ایران بود پس این برند اصیل است و نمایندگی فروش دارد.
مرحله دیگر در انتخاب این است که آیا برندی که انتخاب کردید و ساعتی که می‌خواهید از برند مورد نظر خریداری کنید مدل اصل است یا خیر؟

 

چند راه حل کلیدی

با نمایندگی اصلی ساعت در ایران تماس بگیرید و آدرس نمایندگی‌های مجاز فروش را در شهری که در آن زندگی می‌کنید بپرسید و یا اگر برند مورد نظرتان در ایران سایت داشت به سایتش مراجعه کنید. راه حل دیگر نگاه کردن به کد پشت درب ساعت است که اصلی‌ترین راه تشخیص اصل بودن ساعت است. پکیج ساعت که شامل پاکت، جعبه، دفترچه و کارت گارانتی است را باید با پکیج اصلی آن تطبیق دهید. همچنین قیمت سایر کشورها و مدت گارانتی آن‌ها و مقایسه آنها با ساعتی که قصد خریدش را دارید هم می‌تواند کمک کند.
برای کسانی که می‌خواهند از اینترنت خرید کنند، بهترین راه تست کد پشت درب ساعت است. قبل از خرید کد مورد نظر را جستجو کنید و با فروشنده به توافق برسید که اگر ساعت مورد نظر کد نداشته باشد و یا با عکس ساعت موجود در سایت کوچکترین اختلافی داشته باشید حق این را دارید که ساعت را پس داده و وجه پرداختی شما را بازگردانند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۸ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.