با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

نکته های سایه زدن چشم

آرایش کردن نیاز به تمرین زیاد دارد. در این مقاله، نکته‌ های سایه زدن چشم را طی چند مرحله به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید:
۱- سایه چشم خود را انتخاب کنید. سایه چین گوشه چشم برای مشخص کردن و تعیین حد فاصل پلک چشم و زیر ابرو است.

سایه چشم خود را انتخاب کنید
– دنبال رنگ قهوه‌ای متوسط مات باشید. برای طبیعی بودن بهتر است رنگ انتخابیتان مات باشد. مات رنگی است که درخشش ندارد و براق نیست. قهوه‌ای روشن تا متوسط بهترین رنگ‌ها هستند.
– چه بخواهید آرایش دودی و یا خطی انجام دهید و یا آرایش چشم ساده روزانه، سایه چشم مات قهوه‌ای متوسط، عالی است. البته از رنگ قهوه‌ای تیره نیز می‌توانید استفاده کنید، ولی برای طبیعی به نظر رسیدن آن باید بیشتر روی آرایش پلک چشمتان کار کنید.

۲- قلم‌موی مناسب برای زدن سایه چشم انتخاب کنید. بهترین قلم ‌مو نوع گرد و کرکی است. اگر پلک گوشه چشمتان گودتر است، بهتر است از قلم‌های مخروطی شکل استفاده کنید. پوست پلک گوشه چشمتان بسیار نازک است، پس قلم‌مو را به آرامی روی آن بکشید و از قلم موی تیز استفاده نکنید تا به پلکتان آسیب نزنید. از یک قلموی نرم و کرکی استفاده کنید.

قلم‌موی مناسب برای زدن سایه چشم انتخاب کنید

 
۳- گوشه چشم خود را پیدا کنید. چشم‌های هر کس متفاوت است. چین گوشه چشمتان را پیدا کنید. چشم هرکس منحصر بفرد است و چشم‌ها با هم فرق دارند. اساسا در قسمت توخالی گوشه چشمتان است. بین استخوان زیر ابرو و پلک بالای چشم است. وقتی چشمانتان را ببیندید بدون چروک و صاف می‌شود.

گوشه چشم خود را پیدا کنید.

 
۴- قلم موی خود را بردارید و آنرا در سایه بزنید. درباره بازده رنگ و میزان تیرگی سایه خود مطمئن شوید.
– اگر سایه چشمتان بازده رنگش کم است، قلم‌مو را چندبار در آن بزنید. اما اگر زیاد رنگ پس می‌دهد، یکبار به آرامی در سایه بزنید و پودرهای اضافه را بتکانید. اگر سایه چشمتان خیلی تیره است مراقب باشید و حسابی رنگ‌های اضافی را از آن بتکانید. حتی در زدن کمرنگ‌ترین سایه هم می‌تواند اشتباه شود.

قلم موی خود را بردارید و آنرا در سایه بزنید

 
۵- قلم‌موی خود را روی پلک گوشه چشمتان قرار دهید. از قسمت انتهایی ابروهایتان به سمت داخل چشم بکشید.
– فقط با قلم‌مو به پلک ضربه بزنید. بیش از حد در محدوده خارج از خط ابرو نروید و بیش از حد هم به سمت قسمت داخلی چشم نیایید. ممکن است کمی طول بکشد تا دستتان در زدن سایه چشم راه بیفتد. سایه بیشتری اضافه کنید تا بیشتر رنگ بگیرد.
– هر بار که سایه می‌زنید باید ضربه ای بزنید. حالا وقتش است که سایه را پخش کنید. قلم‌مو را بدون سایه و به آرامی روی پوست بکشید و ضربه بزنید. آنقدر روی پلک بکشید تا یکدست و محو شود. استفاده از رنگ قهوه‌ای روشن‌تر برای طبیعی جلوه دادن سایه آسان‌تر است.

لم‌موی خود را روی پلک گوشه چشمتان قرار دهید

 

۱- یک تکه از نوار چسب بکنید و آن‌را روی پشت دستتان بگذارید و دوباره بردارید و این‌ کار را آنقدر تکرار کنید تا میزان چسبندگی چسب کمتر شود.

یک تکه از نوار چسب بکنید و آن‌را روی پشت دستتان بگذارید

 
۲- این نوار را روی چشمتان قرار دهید. از قسمت بیرونی پلکتان به سمت انتهای ابروهایتان.

این نوار را روی چشمتان قرار دهید
۳- سایه چشم را مانند مراحل قبل بزنید. به سایه اجازه دهید روی نوار چسب هم بیاید.
۴- به دقت و به آرامی چسب را بردارید. سایه چشمتان حالت گربه‌ای به چشمانتان داده است. حتی می‌توانید برای زیبا و دراماتیک‌تر شدن چشمانتان خط چشم نیز بکشید.
۵- حالا می‌توانید به استخوان زیر ابروهایتان نیز سایه بزنید. سایه زدن گوشه چشم را بیشتر تمرین کنید تا مهارتتان بیشتر شود. سایه گوشه چشم می‌تواند به تنهایی استفاده شود تا بعد بیشتری به چشمتان بدهد.

[تعداد: 2    میانگین: 2/5]
تاریخ: ۵ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.