با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

واکنش شهاب حسینی به حادثه منا

در این بخش ابتدا گفتگویی کوتاه با شهاب‌ حسینی بازیگر توانا و دوست‌داشتنی سینما و تلویزیون، خواهیم داشت و در ادامه واکنش شهاب حسینی به حادثه منا را خواهید خواند، با ما باشید:

شهاب حسینی

شهاب حسینی و همسرش نمایشگاه خیریه‌ای را در تهران برای کمک به هنرمندان فراموش‌شده و کمک به حل مشکلات آن‌ها برگزار کرده است که در آن اجناسی خاص با طراحی‌هایی خاص عرضه می‌شود. در این نمایشگاه همچنین تابلوهایی با مضمون حفظ محیط زیست عرضه و فروخته می‌شود. در این راستا گفت‌ و گویی کوتاه با شهاب حسینی انجام شده است که خلاصه آن را مشاهده می‌کنید:

شهاب حسینی درباره حس نوع‌دوستی و کمک به دیگران گفت: در زندگی هر انسانی بنا به شرایط  به دیگران وابسته است و کسی نیست که بدون نیاز به دیگران قادر به ادامه مسیر زندگی خود باشد. انسان باید این باور را در خود پرورش دهد که با ناراحتی دیگران نمی‌تواند حال خوبی داشته باشد و از شادی دیگران انرژی می‌گیرد. او معتقد است برای با مردم بودن باید مثل آن‌ها زندگی کرد و از خود آن‌ها بود. هنرمندان و چهره‌های سرشناس نیز باید بدانند که به واسطه همین مردم به شهرت رسیدند و نباید خود را از آن‌ها جدا بدانند. همه انسان‌ها برای زندگی به هم نیاز دارند و باید با هم همفکری کنند و به هم انرژی مثبت بدهند. وقتی از شهاب حسینی درباره تابلوهایی با مضمون محیط زیست و دریاچه ارومیه در نمایشگاه سؤال می‌شود او می‌گوید خداوند طبیعت الهی را به وجود آورده است و انسان در به وجود آمدن کوه و دریا و جنگل و دریاچه هیچ نقشی نداشته است اما این ما انسان‌ها هستیم که باید در حفظ و نگهداری این نعمت‌های خدا بکوشیم و خدا این وظیفه را بر عهده خود انسان گذاشته است. انسان نباید از وظیفه خود در مقابل پروردگار غافل شود.

شهاب حسینی در ادامه درباره حادثه تلخ منا با اشاره به ضرورت تحریم عربستان این چنین عنوان کرد:

“اول جا دارد من حس خودم را به خانواده داغداران عرض کنم، عزیزان شما، شفیع شما در آن دنیا خواهند شد، قطعا جایگاهی که آن‌ها به آنجا سفر کردند بهتر و زیباتر است، من به نوبه خود این مصیبت دردناک را به خانواده عزیزان تسلیت می‌گویم و از خداوند برایشان طلب صبر می‌کنم، اما در مورد حادثه منا باید عرض کنم زمان آن رسیده که جهان اسلام تصمیم جدی برای برخورد با ماجرا و اتفاقات حج بگیرد، دولت عربستان بی‌کفایتی خود را در اجرای این برنامه به همگان ثابت کرده است، جوامع اسلامی باید ضمن تحریم عربستان، مجمعی تشکیل دهند و اجرای مراسم حج را به دست بگیرند تا دیگر شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.”

در تصاویر زیر عکس‌هایی از این نمایشگاه را مشاهده می‌کنید:

شهاب حسینی و همسرش

شهاب حسینی در خیریه

نمایشگاه خیریه شهاب حسینی

شهاب حسینی در نمایشگاه

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۴

دیدگاه‌های شما

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

اطلاع از
avatar

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.