با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

ویتامین‌‌های مورد نیاز زوجین

ویتامین‌‌های مورد نیاز زوجین

ویتامین‌‌های مورد نیاز زوجین جزو آن دسته از ویتامین‌‌ها هستند که وجود آن‌ در زندگی لازم است و کمبود این ویتامین‌‌ها می‌تواند مشکلات مختلفی را در پی داشته باشد. پس در رساندن این بیماری‌ها به خود و همسرتان غفلت نکنید. در احادیث و سیره بزرگان دین بسیاری از راهکارهای افزایش علاقه مندی زوجین نیز آمده است که علم امروز نیز به آن واقعیت‌ها پی برده است. در این مطلب لیستی از این ویتامین‌های همسرانه را برای شما عزیزان فراهم کرده‌ایم:

 

ویتامین همسرانه «آ»

یکدیگر را در آغوش بکشید! در طول روز سعی کنید حتما ۱ بار هم که شده همسرتان را در آغوش بگیرید. با در آغوش کشیدن همه احساسات شما را به شکلی مثبت به همسرتان منتقل می‌کند و در طرفین ایجاد آرامش می‌کند. در شرایط مختلف زندگی زن و شوهر با به آغوش کشیدن یکدیگر و یا حتی انداختن دست دور گردن یکدیگر باعث فروکش کردن خشم و عصبانیت خود و طرف مقابل می‌شوند. این معجزه آغوش کردن است. اگر در طول زندگی این معجزه در بین همسران به صورت عادت و یک رفتار روزانه که هر روز تکرار می‌شوند تبدیل شود مهر و صمیمیت را برای خانه به ارمغان خواهد آورد. اگر چنانچه به این کار عادت ندارید و در آغوش کشیدن برایتان کمی مشکل است این کار را با زمان کم شروع کنید. به طور مثال روز اول ۱۰ ثانیه او را در آغوش بکشید. به مرور ۱۰ ثانیه را تبدیل به ۲۰ ثانیه کنید و همینطور الی آخر.. اگر بتوانید این زمان را به ۱ دقیقه در روز برسانید وقت زیادی از شما گرفته نخواهد شد اما در عوض با بالارفت این ویتامین در شما و همسرتان، حس آرامش در زندگیتان بیشتر خواهد شد و  عاطفه و محبت را برای زندگیتان به ارمغان خواهد آورد. اگر می‌خواهید معجزه ویتامین «آ» را بچشید وقتی بگو مگویی بین شما و همسرتان پیش می‌آید، فوری به هم پیشنهاد ویتامین «آ» را بدهید. در آن صورت خواهید دید که مشاجره خیلی سریع و خود به خود پایان خواهد پذیرفت.

 

ویتامین همسرانه «م»

خستگی در طول روز در زندگی امری طبیعی است. هنگامی که خستگی به سراغ شما می‌آید، چرا از ویتامین «م» استفاده نمی‌کنید؟ این را بدانید که ویتامین «م» یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین ویتامین‌هایی است که زوجین به آن نیاز دارند. خیلی ساده است! برای رساندن ویتامین «م» به یکدیگر حتما نباید زمان خاصی به آن اختصاص دهید. زمان‌هایی که کنار هم نشسته‌اید و به طور مثال به تماشای تلویزیون مشغول هستید از این ویتامین مفرح و امید بخش استفاده کنید. ویتامین «م» یا همان ماساژ دادن یکی از بهترین راه‌های ارتباطی بین همسران است که به میزان بسیار زیادی روابط بین زوجین را بهبود می‌بخشد. با ماساژ دادن خستگی‌های یکدیگر را بگیرید و نشاط را جایگزین خستگی‌هایتان کنید. زمان مصرف این ویتامین بستگی به خود شما دارد. زمان آن می‌تواند از ۳۰ ثانیه شروع شود و بقیه آن بستگی به خود شما دارد. می‌تواند تا ۱۵ دقیقه هم طول کشیده و با ماساژ دادن تمام عضلات همراه باشد. در این صورت حسابی خستگی را از تن به در خواهد کرد. حتی اگر این ویتامین ۳۰ ثانیه و در حد ماساژ شانه‌ها نیز طول بکشد مصرف این ویتامین را در طول روز از یاد نبرید.

 

ویتامین همسرانه «ن»

با مصرف ویتامین «ن» در زندگی متوجه خواهید شد که نوازش کردن راهی مؤثر در برقراری ارتباط و گزینه خوبی برای به فراموشی سپردن دلخوری‌ها در هنگام دعوا است. امتحان آن ضرری ندارد. نوازش کردن کار سختی نیست. روی سر همسرتان دست بکشید و موهایش را نوازش کنید. نوازش کردن دارویی اثربخش برای بهبود و تقویت عشق است. شاید نوازش کردن در نگاه اول کودکانه به نظر برسد و ساده باشد اما توانایی آن را دارد که بسیاری از نیازهای روحی زوجین را برطرف کند. حتی افراد سرسخت و کسانی که ادعا می‌کنند از این کارها خوششان نمی‌آید در صورت اقدام شما به نوازش آن‌ها مانند آهن ذوب شده و شما می‌توانید حرف‌های خود را راحت‌تر به او بزنید و مطمئن باشید که حرف‌هایتان خیلی راحت در دلشان رسوخ می‌کند. نوازش کردن را در زندگی فراموش نکنید. این ویتامین یکی از اصول مهمی است که بین شما و همسرتان محبت و همدلی ایجاد می‌کند. برخی از همسران سرسخت هستند و اجازه نوازش کردن را نمی‌دهند. در این صورت نگران نباشید. در پی فرصت مناسبی باشید تا همسرتان را نوازش کنید. زمانی که او در افکار خودش غرق است، دست نوازش بر سر او بکشید و به او بگویید با او احساس آرامش و خوشبختی می‌کنید. نوازش کردن انحصارا مربوط به زن یا مرد نیست. نوازش کردن حسی فوق‌‌العاده است که سریع‌تر از آنچه که فکرش را می‌کنید در دل افراد نفوذ می‌کند. با تمرین مهارت نوازش کردن و رساندن این ویتامین به زندگی از هر گونه قهر و تنش در امان باشید.

 

ویتامین همسرانه «د»

استفاده کردن از ویتامین «د» بسیار ساده است و در هر موقعیت و شرایطی می‌توانید از آن استفاده کنید؛ برای مصرف این ویتامین تنها کافیست با گرفتن دستان همدیگر وجود خود را سرشار از ویتامین «د» کنید. در هر شرایطی در خانه، در میهمانی، در هنگام خرید، خلاصه هرجا که فکرش را کنید برای رساندن این ویتامین به یکدیگر تنها کافیست که دستان شما و همسرتان به هم برسند. آن وقت آرامش و شادمانی این ویتامین را در خودتان احساس خواهید کرد. شما هم حتما تا کنون زوج‌های زیادی را دیده‌اید که دستان یکدیگر را گرفته و در حال قدم زدن هستند. این ویتامین یکی از عمومی‌ترین و در دسترس‌ترین و راحت‌ترین ویتامین‌های زندگی است به طوری که آن را تبدیل به یکی از ضروری‌ترین ویتامین‌های زندگی کرده است. شاید نوازش کردن و در آغوش کشیدن همسرتان را نتوانید در اماکن عمومی یا در مهمانی‌ها و در جمع‌های خانوادگی انجام دهید، اما گرفتن دست یکی از ساده‌ترین ویتامین‌هایی است که در هر شرایطی می‌توانید آن را به یکدیگر برسانید و برایتان آرامش را به ارمغان خواهد آورد. این همه ویتامین رایگان در دسترس شماست. چرا از آن‌ها استفاده نمی‌کنید؟ از این ویتامین‌ها مصرف کنید تا معجزه آن‌ها را در زندگی خود احساس کنید. ویتامین‌های ساده و بی‌هزینه‌ای که اثرات حیاتی و مهمی در زندگی شما خواهند داشت.

 

این را به خاطر داشته باشید که برای شروع هیچ‌وقت دیر نیست.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.