با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

پاستیل‌های رنگی خوشمزه

معمولا کودکان، تنقلات خیلی دوست دارند و والدینشان نگران تغذیه فرزندانشان و استفاده آن‌ها از تنقلات مضر هستند. در این بخش طرز تهیه پاستیل‌های رنگی خوشمزه را برایتان گذاشته‌ایم تا با درست کردن آن‌ها در خانه تنقلات سالم و خوشمزه‌ خانگی را برای کودکانتان فراهم کنید.

پاستیل خانگی

مواد لازم:

شکر: ۲ فنجان

آب: ۱ فنجان

آبمیوه: ۱ فنجان

پودر ژلاتین: ۴ قاشق غذاخوری

اسانس یا رنگ خوراکی: به میزان لازم

قبل از اینکه سراغ دستور تهیه برویم ۲ نکته را متذکر می‌شویم. اول اینکه در دستور اصلی این پاستیل‌ها نوشته شده است که به جای آبمیوه از نوشابه نیز می‌توانید استفاده کنید که ما این کار را توصیه نمی‌کنیم. پیشنهاد می‌کنیم از آبمیوه طبیعی استفاده کنید. در این صورت برای کودکانتان بهتر است. نکته بعدی این که از اسانس و یا رنگ خوراکی کمتر استفاده کنید. خوب برویم سراغ طرز تهیه این گردالی‌های خوشمزه:

 

طرز تهیه:

ابتدا پودر ژلاتین را با آب در ظرفی فلزی مخلوط کنید. سپس ظرفتان را به روش بن ماری روی بخار آب قرار دهید تا شفاف شود. در ظرفی دیگر شکر و آبمیوه را حل کنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. اکنون اسانس یا رنگتان را به آبمیوه اضافه کنید. ژلاتینتان را که شفاف شده است به آبمیوه اضافه کنید و هم بزنید. مواد به دست آمده را در قالب‌های دلخواه بریزید و آن‌ها را ۲ تا ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا خود را بگیرند. وقتی قالب را از یخچال در آوردید، برای اینکه پاستیل‌ها راحت‌تر از قالب جدا شوند، کمی شکر و یا پودر شکر روی آن‌ها بریزید و از قالب در بیاورید. برای نگهداری از این پاستیل‌ها آن‌ها را در ظرفی دربدار بریزید.

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.