با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

پرویز پرستویی و کمپین امضاء برای حادثه منا

 

پرویز پرستویی بازیگر مطرح و باتجربه سینما با انتشار متنی از مردم خواست تا به کمپین امضاء نامه درباره فاجعه منا بپیوندند.

پرویز پرستویی و کمپین امضاء برای حادثه منا

زمان زیادی از حادثه تلخ منا و کشته شدن جمعی از هموطنان عزیزمان در این فاجعه نمی‌گذرد. در این میان بی‌کفایتی دولت عربستان بیش از پیش به همگان ثابت شد. عرب‌های آل سعود خانواده‌های زیادی را در ایران و در سراسر جامعه اسلامی با بی‌کفایتی و بی‌مسئولیتی خود داغدار کردند. در طول این مدت بعد از حادثه منا شاهد واکنش‌های مختلفی از سوی جامعه هنرمندان و بازیگران ایران بوده‌ایم. از واکنش عجیب اکبر عبدی گرفته تا پرویز پرستویی و کمپین امضاء برای حادثه منا. پرویز پرستویی بازیگر کار کشته سینمای ایران متنی نوشت و در آن از مردم ایران خواست تا به کمپین امضاء نامه اعتراض به فاجعه منا خطاب به دبیر کل سازمان ملل بپردازند.

 

متن این یادداشت به شرح زیر می‌باشد:

“به نام آنکه اراده کرد و هستی پدید آمد

هموطنان عزیزتر از جانم، سلام

همانگونه که در جریان هستید، امسال عده‌ی زیادی از عزیزانمان، به مانند دیگر مسلمانان جهان به زیارت خانه‌ی خدا رفتند ولی متاسفانه نه بر اثر زلزله، نه در شعله‌های آتش، نه با گلوله و نه در قعر دریای بیکران بلکه در کنار خانه امن الهی و در حال انجام مراحل آیینی منا و تنها بر اثر سهل‌انگاری و بی‌توجهی خونسردانه میزبانان به شکل فجیعی بیش از چهارهزار نفر از این انسان‌های پاکباخته، غریبانه جان به جان آفرین تسلیم نمودند.

وسعت عمق فاجعه بگونه‌ای است که هنوز جنازه پاک تعدادی از این قربانیان به آغوش بازماندگان نرسیده و در وضعیت نامعلومی قرار دارند و دیگر حجاجی که با درد و اندوه و در حالت شوک به وطن خود باز گشته‌اند، از این رخداد، داستان‌های اسف انگیزی دارند که شنیدنشان، تحمل و استواری کوه می‌خواهد و بس.

حال پرسش آن است که اکنون تکلیف ما به عنوان یک انسان در مقابل این حادثه چیست؟ آیا باید سکوت کرد و یا به یک اظهار تاسف صرف بسنده کرد؟ خیر همه می‌دانیم که وجدان انسانی در اینگونه موارد حکم و ایجاب می‌کند که ناله اندوهگین و در کام مانده بازماندگان را به فریاد تبدیل کرده و با غیرت ایرانی، بگوش همه جهانیان و نیز سازمانهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل برسانیم، چرا که جهان باید بداند که چه ظلمی در حق این عزیزان خداپرست، بناحق روا شده است.

چه ایرانی و چه غیر ایرانی و با هرگونه عرق ملی و مذهبی، انسانیت ایجاب می‌کند که به این کمپین بپیوندیم تا کمترین حداقل را برای اظهار همدردی با خانواده‌های داغدارمان و نیز ارسال یک سند جاودان مردمی برای تظلم ‌خواهی و کمک به افشا حقایق این قضیه از سازمان ملل انجام داده باشیم.

همگی هم اکنون از دوستان و آشنایانمان خود بخواهیم تا در سایت موزه صلح جانبازان شیمیایی تهران، در کمتر از یک دقیقه، امضاء خود را به سادگی ثبت نمایند، برای رسیدن به مرز یک میلیون امضا لازم، تنها یکصد و پنجاه هزار امضا باقی‌مانده است. پس بشتابیم تا همچون همیشه نشان دهیم ایرانی در مرگ هموطنانش ساکت نخواهد نشست.

یقین دارم که در آینده تاریخ، این سند میلیونی امضا شده، نشان جاودان دیگری از غیرت همیشگی ما ایرانیان با شرف در جهان خواهد بود”

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۸ مهر ۱۳۹۴

دیدگاه‌های شما

2 نظر روشن "پرویز پرستویی و کمپین امضاء برای حادثه منا"

اطلاع از
avatar

مرتب‌سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین تعداد رای
علی
کاربر
علی
1 سال 8 ماه پیش

سلام.آقا پرویز دمتگرم. خیلی کار قشنگی انجام دادید. ایولا

jafar leilabadi
کاربر
1 سال 8 ماه پیش

لعنت بر کسی که مسبب این فاجعه بوده

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.