با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

پوست صاف و شفاف با روش‌های فوری – بخش ۱

پوست صاف و شفاف با روش‌های فوری – بخش ۱: درمان‌های مناسب برای تمیز کردن

پوست صاف و شفاف با روش‌های فوری

گاهی اوقات هنگامی که شما جوش‌های جدید و برنامه‌ای بزرگ در روز بعد داشته باشید، دوست دارید که لکه‌ها را یک شبه از بین ببرید. در حالی که تضمین نمی‌شود برای تمام انواع آکنه و یا انواع پوست موثر باشد، شما هنوز هم می‌توانید در کمتر از یک شب برخی از لکه‌ها را به سرعت از بین ببرید. از درمان‌های مناسب تمیز کردن استفاده کنید.
۱- از شستن بیش از حد اجتناب کنید. شما ممکن است فکر کنید که تمیز کردن لکه‌ها یک شبه نیاز به مالش دادن پوست بارها و بارها در شب قبل دارد. با این حال، شستن بیش از حد می‌تواند پوست را خشک و تحریک کند. اگر برای روشن کردن پوست آن را بیش از حد خشک کنید ممکن است روز بعد با لکه‌های بیشتری از شب قبل از خواب بیدار شوید. شستن دو بار در روز یک راه عالی کلی برای به دست آوردن و نگه داشتن پوست روشن است.
– حتی اگر لکه‌ها به طور کامل ناپدید نمی‌شوند، شستن به دفعات مناسب، قرمزی اطراف لکه را کاهش می‌دهد و به کمرنگ شدن آن کمک می‌کند. شستن بیش از حد، از سوی دیگر، باعث خواهد شد که پوست خشک به رنگ قرمز و تحریک شده به نظر برسد.

۲- از یک پاک کننده ملایم و فاقد چربی استفاده کنید. علاوه بر شستشو به مقدار مناسب، همچنین باید مطمئن شوید که از پاک کننده مناسب استفاده می‌کنید. صابون دانه دار یا آنهایی که دارای مواد شیمیایی هستند هم پوست را خشک می‌کنند. در عوض از یک پاک کننده ملایم و فاقد چربی دارای مواد تشکیل دهنده‌ای که متخصص پوست به شما پیشنهاد می‌کند مانند بنزوئیل پراکساید یا اسید سالیسیلیک استفاده کنید.
– علاوه بر عبارت ساده “فاقد چربی” پاک کننده‌ها ممکن است دارای برچسب “nonacnegenic” و یا noncomedogenic باشند که هر یک از این برچسب‌ها خوب است چرا که همه آنها به این معنی است که این محصول منافذ را مسدود نخواهد کرد.

۳- از نوک انگشتان تمیز برای مالش دادن پوست استفاده کنید. لیف، اسفنج‌ها، یا ابزار‌های ماساژ دیگر با هدف لایه برداری پوست همچنین می‌تواند باعث سوزش و قرمزی شود. از تمیز کردن پوست خود را با این ابزار اجتناب کنید و به سادگی با استفاده از نوک انگشتان تمیزتان به آرامی در یک حرکت دایره وار پوست خود را ماساژ دهید. همچنین باید پوست خود را با یک حوله تمیز به جای مالش پوست خشک کنید زیرا مالش پوست همچنین می‌تواند مناطق لکه دار را تحریک کند.
– علاوه بر سایش، بسیاری از این اسکراب‌های لایه بردار با ماندن در مکان‌های مرطوب و آویزان کردن در جایی مثل حمام می‌تواند تبدیل به زمینه‌های پرورش برای باکتری شود. استفاده از این اسکرابر اغلب می‌تواند میکروب را در اطراف منافذ پوستتان گسترش دهد.

۴- نقطه درمانی منطقه‌ای با کرم آکنه: حتی اگر شما نیاز دارید از درمان شدید کل صورت خود اجتناب کنید، می‌توانید مناطق خاصی که می‌خواهید شفاف و روشن شود را نقطه درمانی کنید. یک کرم آکنه بنزوئیل پراکسید پیدا کنید و طبق دستورالعمل محصول از آن استفاده کنید. پس از تمیز کردن پوست به طور مستقیم استفاده کنید و می‌توانید هم با انگشتان دست کاملا تمیز و هم با یک تکه پنبه بر روی پوست خود بمالید.

۵- از یک لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید. اگر بقیه پوستتان پس از تمیز شدن بیش از حد احساس خشکی می‌کند یک لوسیون مرطوب کننده را به مناطق دیگری بمالید و بگذارید منطقه آغشته به بنزوئیل پراکسید مدتی به حال خود بماند. شما باید دنبال یک لوسیون باشید که دارای برچسب “noncomedogenic” باشد تا اطمینان حاصل کنید که منافذ پوستتان را مسدود نمی‌کند و منجر به لکه نمی‌شود. لوسیون ضد آکنه نیز در بسیاری از فروشگاه‌ها در دسترس می‌باشد.

[تعداد: 1    میانگین: 3/5]
تاریخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.