با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

چگونه از ریزش مو جلوگیری کرد – بخش ۱

عوامل زیادی می‌تواند باعث ریزش مو شوند که مهم‌ترین آنها رژیم غذایی، کمبود مواد معدنی، داروها، استرس، آلودگی و ژنتیک می‌باشد. یک سوم از جمعیت جهان از ریزش مو رنج می‌برند. اما می‌توان ریزش مو را درمان کرد. با ما در این مقاله همراه باشید تا ببینید چگونه از ریزش مو جلگیری کرد، با موضوع پرهیز از آسیب رساندن به موها:

چگونه از ریزش مو جلوگیری کرد
۱- از موهای خود مراقبت کنید. هیچ تضمینی برای جلوگیری از ریزش مو که به طور ژنتیکی یا بر اثر عوامل مختلف باشد، وجود ندارد. اما با این حال با انجام چند روش می‌توانید موهایتان را همیشه در شرایط خوبی نگه دارید و همچنین از ریزش زودرس مو جلوگیری کنید.
– دائما موهایتان را در معرض گرما و حرارت قرار ندهید. حرارت باعث ضعیف شدن پروتئین مو می‌شود و درخشش و نرمی مو را از بین می‌برد. همچنین حرارت دائم باعث شکنندگی مو می‌شود. استفاده از سشوار، بیگودی، برس گرم، اتوی مو و درمان‌های شیمیایی را به حداقل برسانید و مراقب باشید که این دستگاه‌های گرم را کجای سر قرار می‌دهید، چون گرمای این وسایل باعث آسیب دیدن فولیکول‌های مو می‌شود. در نهایت، خشک کردن طبیعی بهترین راه است، پس با خشک کردن طبیعی به جای حرارت دادن، به سلامت موهایتان کمک کنید.
– مرتب موهایتان را رنگ نکنید. هرگز موهایتان را به فاصله ۶ تا ۸ هفته رنگ نکنید و به جای رنگ کردن تمام مو فقط قسمت‌هایی از آن را رنگ کنید. وقتی شروع به سفید شدن کرد اجازه دهید خاکستری شود سپس موهایتان را رنگ کنید. با اینکه اظهار نظرات بسیاری در مورد این وجود دارد که این کار شما را مسن‌تر جلوه می‌دهد، اما با این عقیده که زیبایی مهم‌تر از سلامتی‌ست، سلامت موهایتان را نادیده نگیرید.
۲- مراقب باشید که چگونه موهای خود را می‌بندید. بعضی از مدل‌ها به کلیپس، گیره و … نیاز دارد. استفاده روزانه از این وسایل ممکن است باعث ریزش مو شود. اگر هر روز از مدل هایی مثل دم اسبی ، محکم بافتن مو، گیس بافت استفاده شود، منجر به ریزش مو می‌شود. پیچیدن مو به خصوص با وسیله‌های حرارتی هم می‌تواند باعث ریزش مو شود.
۳- موهای خود را با نرم کننده بشویید. شستشوی مو باعث جلوگیری از بخشی از ریزش مو می‌شود و تمیز شدن پوست سر و مو می‌شود (از احتمال عفونت و غیره که ممکن است موجب ریزش مو شود، جلوگیری می‌کند) همچنین موهای تمیز نسبت به موهای کثیف تاثیر گذاری شخصیت شما را بیشتر می‌کند. اما باید همیشه به نکات زیر دقت کنید:
– از شانه کردن موهای خیس بپرهیزید، زیرا این کار باعث افزایش شکنندگی مو می‌شود، همچنین از شانه زدن بیش از حد موها خودداری کنید، چون باعث آسیب زدن به موها و افزایش ریزش آن می‌شود.
– برای باز کردن گره‌های موها به جای شانه از برس استفاده کنید.
– بعد از شستن مو از مالیدن مو با حوله خودداری کنید.
– وقتی موهایتان کاملا خشک شد، از یک برس نرم برای شانه کردن استفاده کنید.

 

 

 

چگونه از ریزش مو جلوگیری کرد – بخش ۲

چگونه از ریزش مو جلوگیری کرد – بخش ۳

چگونه از ریزش مو جلوگیری کرد – بخش ۴

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۴ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.