با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

چگونه از ریزش مو جلوگیری کرد – بخش ۲

با بخش دوم موضوع «چگونه از ریزش مو جلگیری کرد» با عنوان مراقبت فعالانه از مو همراه شما هستیم:

چگونه از ریزش مو جلوگیری کرد

۱- شامپوی مناسب موهای خود پیدا کنید. استفاده از یک شامپوی خوب واقعا به داشتن موهایی سالم کمک می کند. بنابراین زمانی را صرف پیدا کردن شامپوی مناسب موی خود بکنید. ببینید که آیا مویی خشک چرب و یا نرمال دارید و شامپوهای متفاوت را امتحان کنید تا ببینید چه شامپویی به موهایتان سازگار است.
– شامپوهای پروتئینی و نرم کننده‌ها که با ضخیم کردن و نرم‌تر کردن موهایتان به آنها حجم می‌دهد، موهای آسیب دیده را ترمیم نمی‌کند.

۲- به مواد تشکیل دهنده شامپو نگاه کنید تا یک شامپوی ملایم انتخاب کنید. انتخاب شامپوی ملایم کمک می‌کند که پوست سری سالم برای موهایتان داشته باشید. از مصرف شامپوهایی حاوی سولفات و یا سولفونات خودداری کنید. توجه داشته باشید که شامپویتان حاوی گلوکوزید باشد.
– مواد تشکیل دهنده مشترک در شامپوهای ملایم عبارتند از sulfosuccinates ، sultaines و amphodiacetates
– سیلیکون ، polyquaterniums و ” گوار ” می‌تواند ترکیبات خوبی باشند.

۳- از برس موی خوب استفاده کنید. اینکه چطور موهایتان را برس می‌کشید می‌تواند تاثیر زیادی در مویتان داشته باشد.
– از یک برس نرم ساخته شده از الیاف طبیعی استفاده کنید، و از بالا به پایین شانه نکنید، از قسمت زیرین این کار را انجام دهید. ملایم برس بکشید و زیاد برس را به موهایتان فشار ندهید.
– بهتر است از برس کشیدن موهای خود هنگامی که آن مرطوب است خودداری کنید، به جای آن از یک شانه استفاده کنید.

۴- پوست سر خود را ماساژ دهید. ماساژ پوست سر با روغن تخم مرغ به جریان خون در سطح پوست کمک می‌کند و فولیکول های مو را افزایش می دهد. مالش و ورز دادن، پوست سر را گرم می‌کند و گردش خون را افزایش می‌دهد تا سلول‌ها در فولیکول مقدار زیادی از مواد مغذی که به نوبه خود به حداکثر رساندن پتانسیل رشد مو کمک می‌کنند را دریافت می‌کنند.
– ماساژ پوست سر می‌تواند به شما آرامش دهد که به عملکرد کلی بدن کمک خواهد کرد.

۵- اگر نگران ریزش موهای خود هستید، نازکی آنها را تست کنید. تست اینکه آیا شما از ریزش مو رنج می برید یا نه توسط تستی که به «تست یدک کش» معروف است، انجام می‌شود. یک دسته کوچک از مو حدود ۳۰-۲۰ تار موهای خود را بین انگشت شست و انگشت اشاره نگه دارید. به آرامی اما محکم فشار دهید. اگر بیش از ۶ تار موهایتان از بین انگشتانتان بیرون آمد، شما ریزش مو دارید. با این حال، این آخر راه نیست و نباید وحشت کنید. اگر فکر می‌کنید موهایتان بیشتر از حد معمول می ریزد، حتما به دکتر یا متخصص مو مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که روزانه مقدار زیادی از موهای همه ما می‌ریزد.

 

 

چگونه از ریزش مو جلوگیری کرد – بخش ۱

چگونه از ریزش مو جلوگیری کرد – بخش ۳

چگونه از ریزش مو جلوگیری کرد – بخش ۴

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۵ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.