با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

چگونه از یک سفر خارجی لذت ببرید

هیچ چیزی قابل مقایسه با نقاط جدیدی از جهان رفتن و تجربه کردن چیزهای کاملا جدید همراه با لذت بردن از زندگی نیست. در این مقاله به چند نکته اشاره کرده‌ایم که شما را راهنمایی می‌کند که چطور این کار را انجام دهید و چگونه از یک سفر خارجی لذت ببرید.

چگونه از یک سفر خارجی لذت ببرید

۱- می‌دانیم که سفرهای منحصر به فرد به طور کامل به میز آشپزخانه حال و هوای دیگری می‌دهد. شما می‌توانید از طریق فرهنگ‌های محلی غذاهای جدید را تجربه کنید. کاوش در یک فرهنگ متفاوت به مردم اجازه می‌دهد تا با محیط اطراف خود هماهنگ‌تر شوند.
۲- مهم نیست که چه زمانی سفر می‌کنید، بهتر است از یک دانش علمی گردشگری بهره بگیرید. یک نقشه زمانی و مکانی برای خود طرح ریزی کنید و باری به هر جهت عمل نکنید.
۳- به مناظر نگاه کنید، به مکان‌های ناهار خوری مراجعه کنید، و در مورد تاریخ مکان‌های مختلف مطالعه کنید، جوری که انگار سال‌ها در آنجا بودید و اماکن معروف آنجا را می‌شناسید.
۴- یک همراه خوب آشنا به محل در کشور مقصد پیدا کنید. البته اگر با تور به سفر رفته‌اید که این موضوع حل شده است اما اگر به صورت شخصی سفر کرده‌اید نیاز به همراه محلی بسیار به شما کمک می‌کند. این کار در زمان و هزینه شما صرفه جویی می‌کند. به جای درگیر کردن ذهن برای بررسی مکان‌های منحصر به فرد علاوه بر استراتژی یک سفر خوب، به خود استراحت دهید، آرامش خودتان را حفظ کنید، شما  با کمک از یک همراه، هزینه نیازهای اساسی خود را می‌دانید و آنرا مدیریت می‌کنید و برای رفتن به اماکن مختلف برنامه ریزی درست می‌کنید.
۵- استراتژی اقامت داشته باشید. با توجه به هزینه‌ای که می‌خواهید صرف کنید، محل اقامت اعم از هتل یا هر جای دیگر را قبل از سفر استعلام کنید. این کار از طریق سفارت‌ها و سایت‌های گردشگری و تورهای گردشگری و … امکان پذیر است.
۶- از تجربه کسانیکه به آن کشور سفر کرده‌اند بهره بگیرید. این باعث می‌شود یک پیش زمینه از محیطی که قرار است به آجا سفر کنید، داشته باشید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.