با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

چگونه از یک سفر هوایی لذت ببریم

چگونه از یک سفر هوایی لذت ببریم؟ این سوالی‌ست که برای مسافران بخصوص برای کسانیکه زیاد با هواپیما سفر می‌کنند مهم است.

چگونه از یک سفر هوایی لذت ببریم

پرواز شما می‌تواند یک پرواز کوتاه باشد اما کسل کننده. بلیط، هزینه، جا، مسافران، پول رایج، باربندی، سرگرمی همه این موارد ما را دچار نگرانی می‌کند. این مقاله بار مسئولیت فکر کردن به همه تدارکات را از دوش شما بر می‌دارد تا از تعطیلاتتان لذت ببرید.
۱- اطمینان حاصل کنید، همه مدارک مهمتان معتبر هستند و برای باجه بازرسی بیرون و آماده هستند. از بلیط‌ها گرفته تا پاسپورت. مانند کسی نباشید که صف را در انتظار می‌گذراند و بعد دنبال همه چیز بگردد.
۲- وقتی سوار هواپیما شدید، یک صندلی راحت را انتخاب کنید. در صندلی وسط ننشینید، اگر عادت دارید مدام به توالت بروید. برای مسافری که روی آن صندلی نشسته توضیح دهید که زیاد برون می‌روید. هیچ کس دوست ندارد هرلحظه خود را جمع و جور کند تا شما رد شوید.
۳- مطمئن شوید لباس مناسب پوشیده‌اید. اگر لباس خزدار خارش دار دارید آنرا نپوشید. لباس‌های شل و راحت بپوشید. اگر سردتان شد یک یا دو پتو روی خودتان بکشید. لازم نیست لباستان در هواپیما مد روز باشد!
۴- سرگرمی داشته باشید. آیا ساکی که همه آیتم‌های شخصیتان درونش است را با خود دارید؟ تلفنتان، یک کتاب خوب، یک مجله و مدارک مهمتان. نیاز دارید که چیزی برای انجام دادن داشته باشید. مثل حل کردن یک جدول. بیشتر هواپیماها از امکانات تلویزیونی برخوردارند اما به هر حال یک درصد این احتمال را بدهید که ممکن است چنین امکانی فراهم نباشد. پس وسایل سرگرم کننده مجاز را با خود همراه داشته باشید. این بهتر از اینست که ساعت‌ها به یک دیوار و یا سقف زل بزنید.
۵- یک جدول زمانبندی برای خود برنامه ریزی کنید. اگر پروازتان طولانی است درباره این فکر کنید که کی به هتل می‌رسید. وقتی رسیدید چه کارهایی می‌خواهید انجام دهید. برای هر ساعت برنامه‌تان یک فعالیتی برنامه ریزی کنید.
۶- در پرواز خوب غذا بخورید. یک وعده غذایی از کادر سرویس بگیرید. وقتی به هتلتان رسیدید، ممکن است خیلی زود یا خیلی دیر باشد. غذا ممکن است در دسترس نباشد و شما گرسنه باشید. پس در طول پرواز غذا بخورید.
۷- یکی از آزاردهنده‌ترین چیزها صداهایی است که ناگهان و بلند به گوشتان می‌رسد. به یک صدای مطبوع و ملایم گوش بدهید و یک هندزفری در گوش داشته باشید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۵ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.