با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

چگونه باید زندگی خود را از نو شروع کرد؟

شاید اولین سوال برای شخصی که می‌خواهد تولدی دوباره داشته باشد و دوباره زندگی خود را پس از ناکامی‌های گوناگون در زندگی آغاز کند اینست که «چگونه باید زندگی خود را از نو شروع کرد؟»

چگونه باید زندگی خود را از نو شروع کرد؟

آیا با چیزهایی در زندگی مانند مدرسه، روابط، کار، و یا مشکلات با مردم مشکل دارید؟ آیا شما همیشه افسرده هستید؟ آیا اعتماد به نفستان پایین است؟ سوالات بسیاری در ذهن شما است که نمی‌توانید به آنها جواب دهید و خودتان آنها را حل کنید. کارهای زیر شاید به ظاهر ساده اما بسیار کارساز است و می‌تواند روحیه و ذهن شما را متحول کند. بدون اینکه نگران این باشید که دیگران چه فکری درباره انجام این کارها می‌کنند، این موارد را انجام دهید:
۱- با سازماندهی خودتان شروع کنید.
۲- یک دفتر یادداشت داشته باشید. هر چیزی که در ذهنتان است را یادداشت کنید یا سعی کنید با یک مشاور یا روانشناس یا یک شخص قابل اعتماد تماس بگیرید. صحبت کردن همیشه کارساز هست اما مطمئن شوید که می‌توانید به یک نفر اعتماد کنید، هر چیزی را به هر کسی نگویید.
– برای اینکه نسبت به خودتان احساس بهتری داشته باشید، یک بسته برچسب بخرید و روی آن راجع به چیزهای خوب درباره خودتان بنویسید و آن را روی دیوار، درها، و غیره بچسبانید. و وقتی که ناراحت هستید به آنها نگاه کنید.
۳- مثبت فکر کنید! به خودتان احترام بگذارید.
۴- زندگی را دوست بدارید. مردمی که به شما صدمه می‌زنند را ترک کنید و به کسی اهمیت دهید که به شما اهمیت می‌دهد مثل پدر و مادر، خواهر، برادر، یک دوست نزدیک، یک همکار و…
۵- هر چیزی در مورد خودتان را تغییر دهید! اگر مثلا از یک رنگ خاص برای لباس استفاده می‌کنید، تنوع به خرج دهید و رنگ دیگری را جایگزین کنید.
۶- شخصیتتان را بسازید، و سر خود را در مقابل زندگی بالا بگیرید. اگر شما تا الان هستید در حالیکه بسیاری دیگر در همین زمان بر اثر حوادث مختلف مثل جنگ، سقوط هواپیما، تصادف، آتش سوزی، سیل، زلزله، بیماری و …دیگر در بین شما نیستند، این را یک موهبت از سمت پروردگار بدانید که شما جزء این لیست نبودید و این یعنی انگیزه برای ادامه زندگی و شگرگزاردن پروردگار. چنین شخصی با چنین تفکری هرگز دست به خودکشی نخواهد زد.

[تعداد: 5    میانگین: 2.4/5]
تاریخ: ۶ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.