با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

چگونه با وجود چالش‌ها خوشحال باشید

زندگی گاهی برای برخی افراد زیبا و برای برخی غیر قابل تحمل می‌شود، چرا؟ بسیاری از مردم در روابط کاری یا زندگی خود دچار شکست شده‌اند، از همسر خود جدا شده‌اند و یا هیچ دوستی ندارند، بیکار و یا کم درآمد هستند و …اما شما هنوز هم می‌توانید خوشحال باشید. اما آیا جوابی به سوال «چگونه با وجود چالش‌ها خوشحال باشید» وجود دارد؟

چگونه با وجود چالش‌ها خوشحال باشید
۱- به چیزهای بیهوده اهمیت ندهید. هرطور که می‌خواهید عمل کنید و به صدای قلبتان گوش دهید. وقتی چیزی را از دست می‌دهید برایش گریه نکنید، فقط بدانید که خدا با شما است.
۲- از قوانین پیروی نکنید و خود را محدود نکنید. هر چیزی ممکن است. البته یک شبه پولدار شدن شاید شعار باشد، اما استمرار تلاش شما این شب‌ها را کوتاه‌تر خواهد کرد. از راه‌های درست هم می‌توان زودتر به نتیجه رسید. تجربیات افراد موفق را مطالعه کنید بخصوص در زمینه‌ای که می‌خواهید شروع به کار کنید و افراد موفقی که شکست زیاد خورده‌اند و بعد توانسته‌اند بر آن فائق شوند، مثل صاحبان بزرگ کمپانی‌های معروف جهانی بسیاری از آنها رازهای پیروزی و شکست خود را در قالب کتاب و مقاله انتشار داده‌اند.
۳- پذیرای عشق باشید. اگر دچار شکست‌های متعدد در زندگی زناشویی خود شده‌اید و فکر می‌کنید بعد از جدایی پایان دنیاست، سخت در اشتباه هستید. اگر نمی‌توانید عوامل شکست خود را اصلاح کنید و جوابی برای آن ندارید با یک شخص با تجربه و یا یک روانشناس مشکل خود را در میان بگذارید.
۴- دعا و نیایش، ورزش، زیارت بزرگان تاریخی و مذهبی رفتن، رفتن به یک موزه، گوش دادن به یک موزیک خوب و آرامش بخش، خواندن کتاب و هر چیزی که به شما آرامش می‌دهد به خصوص در مقابل آنهایی که شما را به چالش می‌کشانند و مدام شما را برای شکست‌هایتان سرزنش می‌کنند، بسیار التیام آور می‌باشد. این یک فرصت بزرگ است تا خودتان را بهتر کنید تا بهتر بتوانید در مقابل چالش‌ها دوام بیاورید.
۵- فیلم‌های خنده دار تماشا کنید و زیاد بخندید. برای خنده خود دلیل لازم نیست.
۶- چیزهایی که دوست دارید بخورید. به وزنتان فکر نکنید، در عین حال زیاده روی نکیند چون شما نمی‌خواهید با چالش پزشکی هم همراه باشید. زندگی خیلی کوتاه است!
۷- به دیگران کمک کنید. هر چند ممکن است وضع مالی خوبی نداشته باشید، اما در حد توان خود کمک کنید. دنیای ما دنیای تعادل و توازن هست، هر چقدر کمک کنید در آینده کمک خواهید گرفت.
۸- با خانواده و دوستانتان در تماس باشید. به خودتان یادآوری کنید که این ارتباطات معنی دار به شما کمک خواهد کرد که ادامه مسیر و زندگی دهید.
۱۱- از جمعیت‌های زیاد اجتناب کنید، اگر آنها فقط شما را مضطرب‌تر می‌کنند. افراد مختلف روحیات مختلفی دارند، بعضی در جمع بودن و برخی تنها بودن به آنها آرامش می‌دهد. البته اگر شخص تنهایی هستید در دراز مدت این تنهایی به شما آسیب می‌زند. از گروه‌های کوچک و از نزدیکان و خانواده شروع کنید و این گروه را توسعه دهید، مثلا با همسایگان، ثبت نام در یک باشگاه ورزشی، دوست شدن با همکاران متعدد اگر در یک محیط شلوغ کاری و پرجمعیت فعالیت می‌کنید تا در نهایت با جامعه پیوند برقرار کنید.
۱۲- البته به یاد داشته باشید که تنها بودن می‌تواند یک موهبت باشد اگر بتوانید خود را برای یک شروع جدید در روابط آینده خود آماده کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.