با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

چگونه خود را دوست بدارید – بخش ۲

بخش دوم از مقاله «چگونه خود را دوست بدارید» :

چگونه خود را دوست بدارید

۵- کمال گرا باشید: با پذیرش اینکه شما همه چیز را نمی‌دانید بیشتر دوست دارید از دیگران بیاموزید. زندگی یک سفر مشترک است که در طی آن همه ما نقش بازی می‌کنیم و هیچ کس نمی‌تواند کار کس دیگر را انجام دهد. شما نمی‌توانید در همه چیز ماهر شوید. با یاد گرفتن از دیگر افراد به خودتان این شانس را می‌دهید که خودتان را تبدیل به آدم بهتری کنید و جهان را کامل‌تر درک کنید.
۶- واقع گرا باشید: صداقت یک صفت عالی است. این صفت شما به دیگران اجازه می‌دهد تا فکر کنند می‌توانند روی شما حساب باز کنند. صداقت به معنی رک و بی پرده بودن و یا بی ادب بودن نیست. به معنی صحبت کردن با صراحت با احترام به هوش، احساسات و نیازهای افراد است. علاوه بر این، صداقت در مورد امور روزمره در زندگی نیز هست، مانند برداشتن لوازم التحریر از محل کار بدون اجازه. صداقت به شما اجازه می‌دهد که احساس خوبی در مورد خود از درون داشته باشید. صداقت واقعیتی است که باعث می‌شود خودتان را بیشتر دوست بدارید.

۷- توبه از گفتن چیزهای منفی: چیزهایی مانند “من بسیار چاق هستم” ، “من احمق هستم” ، “من نمی‌توانم زندگیم را مدیریت کنم” و یا “من نمی‌توانم شغل مناسبی اتخاب کنم” به شما کمک نمی‌کند. این جملات بدترین سناریویی است که شما انتخاب می‌کنید تا به خودتان بگویید که یک دلیل قانع کننده برای یک دیدگاه منفی نسبت به خودتان دارید. در عوض، به خودتان جملات مثبت که نشانه احترام به خودتان است بگویید. به خودتان چیزهای مفید بگویید، مانند “من نیاز دارم در مدرسه سخت‌تر تلاش کنم” یا “من ارتقاء خواهم گرفت اگر زمان بیشتری را صرف بررسی مهارت‌های کاری و مدیریتی کنم” و یا “من ممکن است کوتاه قد باشم اما سریع‌ترین و چالاک‌ترین فرد در این زمینه هستم” و یا “من با گذراندن دوره‌های لازم مهارتی خواهم توانست در مصاحبه شغلی با اعتماد به نفس شرکت کنم” و یا “من با مشاوره گرفتن از یک روانشناس زندگی زناشویی خود را بهبود خواهم بخشید” و یا “من با مطالعه زیاد در یک موضوع خاص دیگر در جمع دوستان سکوت نخواهم کرد و حرفی در آن موضوع دارم”.

 

در ادامه بخوانید:

چگونه خود را دوست بدارید – بخش ۱

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۸ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.