با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

چگونه صفحه ال سی دی خود را تمیز کنید

young woman cleaning a tv flat
تمیز کردن صفحه‌های ال سی دی با تمیز کردن سطوح دیگر متفاوت است. برای شما نیز این سوال پیش آمده است که چگونه صفحه ال سی دی خود را تمیز کنید؟ صفحه‌های ال سی دی حساس است و باید مراقب باشید تا از روش مناسبی برای تمیز کردن آن‌ها استفاده کنید تا از کیفیت و دید آن‌ها کم نشود.
ال سی دی معمولا از ۲ طریق کثیف می‌شود. هم ممکن است بر روی آن گرد و غبار بنشیند و هم ممکن است لکه‌های چرب مانند اثر انگشت بر روی آن دیده شود. هرچند که روش‌های بیشتری برای تمیز کردن ال سی دی وجود دارد اما با توجه به ساختار ال سی دی بهتر است از روش‌های زیر استفاده کنید:
۱- برای تمیز کردن ذرات گرد و غبار از روی ال سی دی بهترین و مناسب‌ترین راه استفاده از جارو برقی‌های مخصوص است که برای غبارروبی کامپیوتر استفاده می‌شود.
۲- برای پاک کردن اثر انگشت و یا لکه‌های چربی از روی کامپیوتر از دستمال کاغذی استفاده نکنید زیرا به مرور زمان سطح ال سی دی را خراش می‌دهد. ساولن و یا مواد شیمیایی که در ترکیب آن‌ها از  آمونیاک و یا الکل وجود دارد صفحه نمایش را زرد می‌کند.
۳- برای از بین بردن لکه چرب بر روی ال سی دی یک پارچه نرم بردارید (از جنس پارچه‌هایی که برای پاک کردن عینک استفاده می‌کنید)، سپس آن را به مقدار بسیار کمی آب و سرکه و یا آب و صابون آغشته کنید و بسیار آرام و به نرمی در یک جهت بر روی صفحه مورد نظرتان بکشید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۲ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.