با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

چگونه کالری قهوه را کاهش دهیم

دکمه قهوه ساز خود را به راحتی در منزل می‌زنید. این چیزیست که هر روز بسیاری از ما انجام می‌دهیم. طعم و مزه، عطر، دما، و احساسی که قهوه به ما می‌دهد غیر قابل انکار است. تنها نگرانی ۸۰۰ کالری است که همراه با آن است! سوال اینجاست، چگونه کالری قهوه را کاهش دهیم؟ در اینجا به چند روش اشاره می‌کنیم که می‌توانید با این قضیه مبارزه کنید.

اگر در حال ساخت یک قهوه خوشمزه و ارزان در خانه هستید، گزینه‌های بسیاری وجود دارد
۱- در مورد آنچه شما که در بدن خود قرار می‌دهید، فکر کنید. کالری آن، درست است؟ کالری انرژی است که بدن ما برای کار به آن نیاز دارد. بسیاری از کالری‌ها، باعث افزایش وزن می‌شوند. ما به راحتی می‌توانیم کالری قهوه را کاهش دهیم.
۲- وقتی قهوه از یک کافی شاپ قهوه سفارش می‌دهید، بگویید از شیر بدون چربی به جای نیمه چرب استفاده کنند. این کار معمولا کالری را به نصف کاهش می‌دهد.
۳- به جای داشتن عطر و طعم شیرین، جایگزین بدون قند سفارش دهید. اگر آنها عطر و طعم مورد نظر شما را ندارند، آن را تغییر دهید! هر گرم از شکر ۴ کالری است. اگر شما آنرا برای عطر و طعم در نوشیدنی خود بیفزایید، در حدود ۲۵۰ کالری به تنهایی اضافه می‌کنید! در عوض، درخواست اسپلندا و یا شکر خام دهید. این شیرین کننده‌ها کم کالری هستند.
۴- اگر در حال ساخت یک قهوه خوشمزه و ارزان در خانه هستید، گزینه‌های بسیاری وجود دارد. یک خامه بخرید که فاقد چربی باشد. این خامه‌ها حاوی کالری به مراتب کمتری هستند. خامه طعم دار سالم، معمولا به همان اندازه خوب است!
۵- اگر برایتان مقدور است، همیشه قهوه را سیاه و خالص بنوشید. خود قهوه کالری و چربی ندارد. اگر شما نیاز به اضافه کردن چیزی داشته باشید، گزینه‌های بیشتری وجود دارد. امروزه شرکت‌ها فهمیده‌اند که مردم هر توصیه‌ای را برای کاهش وزن قبول می‌کنند. بنابراین قهوه خود را بدون شکر بنوشید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.