با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

کسب مجوز بروبکس و فعالیت رسمی

گروه بر و بکس
گروه بر و بکس که معرف حضورتان هستند؟ اگر نه کمی آهنگ سوسن خانم را به ذهنتان بیاورید! کسب مجوز بروبکس و فعالیت رسمی این گروه به سرانجام خواهد رسید؟ این گروه زیر زمینی که با سوسن خانم مشهور شدند اقدام‌هایی قانونی را برای کسب مجوز برای فعالیت رسمی خود را آغاز کرده‌اند! بروبکس چند سالی از آغاز فعالیتش می‌گذرد و در طی این مدت ویدئوهای خوش‌ساختی ارائه کرده است که مورد پسند مردم هم قرار گرفته است. آن‌ها با وجود اینکه کلیپ‌هایشان خارج از عرف هم نبوده‌اند اما تا کنون نسبت به انتشار رسمی آثار خود اقدامی صورت نداده بودند.

 

کیوان مرادی که یکی از سه عضو اصلی گروه بروبکس است در این باره گفت: “ما حدود هشت ماه است که برای دریافت مجوز اقدام کرده‌ایم. اتفاقی که مدت‌ها به فکرش بودیم و بالاخره اقدام کردیم. مشخص نیست نتیجه این اقدام ما چه شود و اینکه اصلا اجازه فعالیت به ما داده می‌شود یا خیر، هنوز معلوم نیست. ولی با توجه به محتوای آثار و اینکه هرگز خط قرمزی را رد نکرده‌ایم، قطعا امید زیادی برای مهیا شدن شرایط داریم.” او همچنین درباره پیگیری فعالیت‌هایشان گفت: “فعلا برای رسمیت بخشیدن به فعالیت‌های گروه اقدام کرده‌ایم و یک تک قطعه را نیز برای اخذ مجوز به دفتر موسیقی فرستاده‌ایم و منتظریم تا جوابش بیاید. انتظارمان هم این است که با توجه به اینکه همیشه بیشترین سعی ما حفظ تمام اصول و چهارچوب‌ها در آثار و ویدئوها و قطعاتمان بوده، بعد از این چند سال بالاخره بتوانیم به صورت رسمی فعالیت کنیم.”
گروه بر و بکس 3به غیر از کیوان مرادی، خشایار مرادی و حمید فروزمند از اعضای دیگر گروه بروبکس هستند. البته «هومن گامنو» (خواننده رپ خندوانه) نیز در همان قطعه معروف و پرطرفدار «سوسن خانوم» با این گروه همکاری کرد و بخش رپ آن را خواند تا شهرتشان بیشتر شود. «دلم تنگه واسه یه لقمه پیتزا» اولین کار این گروه بود که این گروه در دوران دبیرستان آن را ساختند. همچنین یکی دیگر از قطعه‌هایی که باعث شهرت بیشتر این گروه شد آهنگ «بورلی هیلز» بود که سبکی اسپانیایی داشت و یکی از قطعه‌های آلبوم ۱۰ آهنگی «وگ» بود. آهنگ «سوسن خانم» و موزیک ویدئوی آن در سال ۸۸ با حضور گامنو در کافه پاریس فیلم‌برداری شده و در همان سال عرضه شد. بعد از موفقیت این قطعه پرطرفدار این گروه اقدام به ساخت موزیک ویدئو برای قطعه «بدو دیره» کرد و آن را در سال ۹۰ باز هم با حضور گامنو عرضه کرد. بعد از بدو دیره، «قدرت دست خانوماس» آهنگ بعدی این گروه بود که در سال ۹۱ ساخته شد و موزیک ویدئوی آن در همان سال با حضور گامنو تولید و منتشر شد. اکنون بعد از این قطعه‌ها گروه زیرزمینی بر و بکس به فکر فعالیت رسمی در حوزه موسیقی کشور افتاده است.

 

پیشتر اعضای گروه بر و بکس درباره ورود به فضای رسمی موسیقی کشور این طور بیان کرده بودند:
“عزممان را این بار برای گرفتن مجوز جزم کرده‌ایم. تصمیم داریم کار مجازمان هم به همان شیوه قبل باشد یعنی موزیک ویدئو. چند سال قبل زمانی می‌خواستیم مجوز بگیریم به ما می‌گفتند که این شعر یعنی چی؟ قافیه اش کجاست؟ مثلا ما آن موقع نمی دانستیم که قصیده چیست و فقط می گفتیم اینها به هم می‌خورند و بامزه است. باور کنید ما ادبیاتمان را هم پاس کرده بودیم و اتفاقا خوب هم بودیم ولی به نظرم این شعر نو بود. به هر حال سال ۸۱ به ما می‌گفتند کارهایتان از نظر ادبیات ایراد دارد ولی هنوز ناامید نشدیم و خیلی جدی تصمیم گرفتیم باز هم به سراغ مجوز برویم . به این دلیل که الان با داشتن رستوران، کار مجازی را در کشورمان انجام می‌دهیم و دلمان می‌خواهد حرفه اصلی‌مان هم در مسیر مجاز باشد ولی باید یکسری از چیزها را عوض کنیم و باز شاید باعث خلاقیت هم بشود.”
گروه بر و بکس 2
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.