با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی

کوچکتر کردن بینی بدون عمل جراحی

آیا به غیر از عمل جراحی روشی برای کوچک کردن بینی وجود دارد؟ نظرتان راجع به کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی  چیست؟ تا به حال به کوچک کردن بینی با استفاده از لوازم آرایشی فکر کرده‌اید؟ یا روش صحیح انجام آن را می‌دانید. با ما همراه باشید تا روش صحیح کوچک کردن بینی با تکنینک‌های آرایشی را بیاموزید:
 
– اگر جزء آن دسته افرادی هستید که حس می‌کنید بینی بزرگ و به اصطلاح گوشتی دارید، این روش را امتحان کنید. کرم‌پودری با رنگ روشن‌تر از رنگ پوست خودتان بر روی تیغه بینی خود بمالید. حال با کرم‌پودری تیره‌تر اطراف بینی را بپوشانید. کرم‌پودرها را در هم محو کنید تا ظاهری طبیعی پیدا کند. اکنون کمی از پودر بر روی بینی خود بزنید تا برق بینی را بگیرد.
– اگر جزء آن دسته افراد هستید که بینی کشیده‌ای دارید، کرم پودری تیره‌تر از رنگ پوستان را بر روی نوک بینی خود بکشید.
– اگر جزء آن دسته از افراد هستید که بینی عقابی دارید، روی قسمتی از بینی خود که برجسته است کمی کرم پودر تیره‌تر از پوستان بزنید.
– و اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که بینی پهن دارید، کرم‌پودر تیره‌تر از پوست خود را بر روی ۲ طرف سوراخ‌های بینی بمالید. کرم‌پودری روشن‌تر از رنگ پوستتان را نیز بر روی بینی از نوک تا خط ابرو بمالید.
 
لازم به ذکر است که می‌توان با آرایش سایر اجزای صورت مانند چشم‌ها توجه را از روی بینی برداشت. کسانی که می‌خواهند عمل زیبایی بینی انجام دهند، ابتدا روان‌پزشک فرد را معاینه می‌کند تا مبادا به خود زشت انگاری مبتلا باشد. اگر این اختلال را نداشته باشد، کاندیدای خوبی برای عمل جراحی بینی می‌باشد. در عمل زیبایی بینی به تیغه و پره‌های بینی فرم می‌دهند و از اندازه و ارتفاع آن کم می‌کنند البته تا حدی که در تنفس اختلال ایجاد نشود. برخی افراد برای فانتزی کردن بینی خود آن را بیش از اندازه کوچک می‌کنند. این افراد ممکن است دچار مشکلاتی شوند. اگر بیمار بر روی کوچک و فانتزی کردن بینی خود اصرار بورزد، پزشک او با لحاظ تمهیداتی از احتمال بروز مشکل تنفسی برای فرد در آینده می‌کاهد. در هر صورت عمل جراحی زیبایی بینی بدون عوارض نیست. از عوارض و مشکلات بینی می‌توان به آسیب دیدگی غضروف بینی، چسبندگی داخل بینی، کجی و غیرقرینگی ۲ طرف بینی و افتادگی نوک بینی اشاره کرد. عوارض بیهوشی نیز از دیگر مشکلات احتمالی جراحی زیبایی بینی است.

[تعداد: 2    میانگین: 2/5]
تاریخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.