با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

گفت‌و‌گویی کوتاه با داریوش اسدزاده

داریوش اسدزاده

گفت‌و‌گویی کوتاه با داریوش اسدزاده درباره سریال تلویزیونی سمندون به مناسب پخش مجدد آن از شبکه آی فیلم:

۱۸ سال پیش سریالی به نام سمندون برای کودکان و نوجوانان ساخته شد که در آن داریوش اسدزاده ایفای نقش کرده بود. البته بزرگترها بیشتر به دیدن این سریال علاقه داشتند. این سریال برای خیلی از جوانان امروز یادآور خاطرات آن دوران است. به تازگی نیز این سریال مجددا از تلویزیون پخش شد. داریوش اسدزاده درباره سریال سمندون گفت به دلیل اینکه گفته شد بچه‌ها از این سریال می‌ترسند سری دوم این سریال که قرار بود ساخته و پخش شود، ساخت سری دوم عملی نشد و بعد از پخش سری اول نیز اجازه بازپخش به آن داده نشد.

گفت‌و‌گویی کوتاه با داریوش اسدزاده

داریوش اسدزاده در این رابطه ادامه داد: این روزها قصه‌ها و فیلم‌هایی مانند سمندون کمتر ساخته می‌شود. بیشتر از قصه‌ها و داستان‌های خارجی استفاده می‌کنیم در صورتی که ما خودمان در حوزه ادبیات حرف اول را می‌زنیم. کمتر به قصه‌های قرآنی، قدیمی و سنتی می‌پردازیم در صورتیکه می‌شود از روی این قصه‌ها سریال‌ها و فیلم‌های زیادی برای بچه‌ها ساخت. سمندون اولین کار داریوش اسدزاده بعد از بازگشت به ایران بوده است، او داستان سمندون را بسیار دوست داشت و می‌گوید داستان این سریال را ناصر هاشمی عزیز خودش نوشت و در آن بازی هم کرد که کار هم خوب از آب در آمد. بازیگری که در نقش سمندون بازی می‌کرد و داریوش اسدزاده از آن با نام اصلانی یاد می‌کند در سن ۷۰ سالگی در تبریز درگذشت.

سمندون

داریوش اسدزاده اکنون ۹۲ سال سن دارد و هیچ‌کاه از کارش خسته نمی‌شود. او معتقد است باید به هر کاری عشق ورزید. وقتی عاشق باشید هرگز خسته نمی‌شوید. او در ادامه گفت زمانی که کار اداری را شروع کرده بود بعد از ۲ ساعت خسته می‌شد و دوست داشت از محیط کار فرار کند اما در سینما بخاطر علاقه و عشقی که به آن داشت، پیش می‌آمد که ۴۸ ساعت هم بیخوابی را تحمل کند.

[تعداد: 1    میانگین: 2/5]
تاریخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.