با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

۱۰ موضوعی که نباید از نامزدتان پنهان کنید

اگر به تازگی نامزد کرده‎اید و وارد رابطه‎ای جدی شده‎اید باید بدانید طرف شما حداقل باید حقیقت‎های مهم و اساسی زندگی شما را بدانید و نیازی نیست همه چیز را به او بگویید. بدون شک موضوعات زیادی هستند که باید در رابطه شما به شکل راز و پنهان باقی بماند و نیازی به بیان آن‎ها نیست. این رازداری موجب حفظ رمز آلودگی رابطه و نیز جلوگیری از درگیری می‎شود. اما در این میان موارد و موضوعاتی نیز وجود دارد که نباید از نامزد خود پنهان کنید. در این مقاله به ۱۰ موضوعی که نباید از نامزدتان پنهان کنید اشاره می‎کنیم.

 

۱۰ موضوعی که نباید از نامزدتان پنهان کنید

 

۱۰ موضوعی که نباید هیچوقت از نامزدتان پنهان کنید

 

۱- هزینه‌ها و مخارج شما

اوضاع مالی شما نباید از نامزدتان پنهان باشد. اگر به کسی مقروض هستید و یا این که از فردی طلب دارید، میزان درآمد شما همه از موضوعاتی است که باید به طور دقیق به اطلاع طرف‎تان برسانید. حتی اگر شما نخواهید از این مسائل چیزی بداند، بالاخره روزی خواهد رسید که او این مسائل را خواهد فهمید. بهترین کار این است که خودتان پیرامون هزینه‎ها و اوضاع مالی‎تان برایش بگویید.

 

۲- روابط سابق شما

نیازی نیست که با تمام جزئیات همه چیز را به نامزد خود بگویید. اما این را بدانید که نامزد شما حق دارد از نوع رابطه سابق شما اطلاع داشته باشد و این که مدت رابطه شما چقدر بوده است. این را به خاطر داشته باشید که روابط قبلی شما تاثیر زیادی در رابطه جدیدتان خواهند داشت. بخصوص اگر هنوز هم با فرد قبلی در ارتباط باشید.

 

۳- آرزوها، اهداف و امیدهای‎تان برای آینده

اگر رابطه شما جدی است و این فرد قرار است شریک زندگی شما باشد پس باید از آرزوها، اهداف و امیدهایی که در آینده دارید مطلع باشد. برای او درباره این موضوعات حرف بزنید و بگویید که در سر شما چه می‎گذرد. از برنامه‎های کوتاه مدت و بلند مدت خود برای او بگویید تا بتواند مسیر زندگی شما را درک کند و در مسیر زندگی حامی شما باشد.

 

۴- انتظاراتتان از رابطه

پیش از آغاز یک رابطه به صورت صریح و شفاف درباره انتظاراتتان از رابطه با او صحبت کنید. اگر درباره این موضوع با نامزد خود صریح و رک سخن نگویید، نمی‎توانید از او انتظار داشته باشید که انتظارات شما را برآورده کند. او باید بداند که شما چه انتظاراتی دارید تا بتواند آن‎ها را برآورده نماید.

 

۵- عقاید مذهبی‎تان

اعتقادات مذهبی قوی بر رابطه شما تاثیر بسیاری خواهد داشت. اگر هر دو شما اعتقادات آن چنانی ندارید، مشکلی نیست اما اگر برای نمونه یکی از شما بی‎دین باشد و دیگر اعتقادات شدید مذهبی داشته باشد، قطعا در آینده دچار مشکل خواهید شد. پس همان ابتدای رابطه درباره عقاید مذهبی با هم صحبت کنید و مطمئن شوید که در این زمینه با هم هماهنگی دارید.

 

۶- گرایشات سیاسی‎تان

درست مانند اعتقادات مذهبیف گرایشات سیاسی نیز تاثیر زیادی بر رابطه خواهد داشت. برخی افراد هیچ نوع گرایش سیاسی ندارند به همین دلیل است که هیچ خللی در رابطه آنان وارد نخواهد شد اما اگر شما گرایش سیاسی داشته باشید حتما باید این موضوع را با نامزد خود در میان بگذارید و از نظرات او در مورد این موضوع مطلع شوید.

 

۷- مشکلات سلامتی جدی و مهم

این که شما دارای سلامت کامل جسمانی هستید همان قدر که برای شما مهم است برای همسر آینده شما نیز حائز اهمیت است. به همین دلیل است که وقتی قرار است فردی وارد زندگی شما شود حق دارد تا به طور کامل از وضعیت سلامتی شما مطلع باشد. اگر دچار بیماری هستید، مشکلات جسمی جدی نظیر دیابت، اپیلپسی و یا بیناری‎های مقاربتی حتما او را باخبر کنید. درباره سوابق خانوادگی ابتلا به سرطان و یا دیگر بیماری‎ها با او صحبت کنید.

 

۸- دیدگاه‎تان درباره ازدواج و بچه دار شدن

شما باید درباره این که در چه زمانی و به چه صورت ازدواج کنید و این که آیا دوست دارید بچه دار شوید یا خیر؟ تعداد بچه از نظر شما، زمان اقدام برای بچه دار شدن، شیوه تربیتی بچه‎ها و مسائلی از این دست با او صحبت کنید. اگر رابطه شما جدی است باید در نامزدی درباره این مسائل با هم صحبت کرده و به تفاهم برسید زیرا باید برای این مسائل با هم تصمیم بگیرید.

 

۹- نواقص و ضعف‎هایتان

نامزد شما قرار است برای همیشه با شما زندگی کند و تبدیل به نزدیک‎ترین کس شما شود. به همین دلیل حق اوست که ضعف‎ها، آسیب پذیری و نواقص شما را بداند تا اگر اتفاقی افتاد بتواند به شما یاری برساند. این طبیعی است که برای شما حرف زدن درباره این موضوعات و نشان دادن جنبه اسیب پذیر خود به کسی دشوار است اما این مورد در یک رابطه جدی بسیار حائز اهمیت است و موجب اعتماد و صمیمیت می‎شود.

 

۱۰- بچه‎هایی که از روابط و ازدواج سابق خود دارید

هرگز نباید فرزند یا فرزندانی که از رابطه یا ازدواج سابق خود دارید را مخفی کنید. حتی اگر قرار نیست تا فرزندان شما با شما زندگی کنند باز هم وقتی رابطه جدید را آغاز می‎کنید، شریک شما باید از این موضوع مهم مطلع باشد زیرا ممکن است در آینده دردسر ساز شود.
در تمام روابط رازهایی وجود دارد و هر فردی ممکن است ناگفته‎هایی داشته باشد که تاکنون به هیچ کسی نگفته است. وجود راز در رابطه هیچ اشکالی ندارد و شاید شما دلتان بخواهد رازهای شخصی‎تان را برای خود نگه دارید، اما وقتی وارد یک رابطه جدید و جدی می‎شوید، حق طبیعی طرف مقابل است که واقعیاتی را که بسیار مهم است درباره شما بداند. بهتر است قبل از آن که خودش بفهمد شما به او بگویید.

[تعداد: 2    میانگین: 1.5/5]
تاریخ: ۳۰ تیر ۱۳۹۵

دیدگاه‌های شما

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

اطلاع از
avatar

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.