با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

۱۰ باور غلط آرایشی

در این مقاله قصد داریم ۱۰ باور غلط آرایشی را برای شما شرح دهیم:

 

10 باور غلط آرایشی

 

۱- رنگ کرم پودرتان باید با رنگ گردنتان یکی باشد

این یک قاعده است که زیاد کاربرد ندارد. صورت و گردن شما به طور طبیعی رنگشان با هم متفاوت است، زیرا نور خورشید به صورتتان بیشتر از گردنتان می‌تابد. آنچه که مهم‌تر است این است که نباید خط بین صورت و گردنتان آشکار باشد زیرا بسیار غیر طبیعی به نظر می‌رسد. پس کرم پودر خود را خوب محو کنید تا خطی بین گردن و چانه نباشد.

 

۲- همیشه آرایش دودی چشم باید با آرایش لب محو همراه باشد

توصیه‌های قدیمی می‌گوید که یا لب باید جلب توجه کند یا چشم، پس با آرایش چشم دودی لبتان باید کمرنگ یا بدون آرایش باشد. البته، هیچ دلیلی وجود ندارد، شما می‌توانید هر دو را با هم داشته باشید. گاهی داشتن چشمانی با آرایش غلیظ و لب‌های بدون آرایش این حس را در بیننده ایجاد می‌کند که زمان کافی برای اتمام آرایش نداشتید.

 

۳- رنگ ناخن‌ها و لبتان باید همیشه مطابقت داشته باشند

استفاده از رنگ یکسان برای ناخن و رژ لب برای بسیاری از نسل‌ها تا قبل از ۶۰ سالگی منسوخ شده است. استفاده از رنگ یکسان برای ناخن و لب از مد افتاده و بیش از حد رسمی به‌ نظر می‌رسد. پس از رنگ‌های مکمل استفاده کنید نه رنگ‌های یکسان.

 

۴- همیشه از پرایمر استفاده کنید

پرایمر را پشت پلک و قبل از استفاده از هرگونه لوازم آرایشی استفاده می‌کنند. نیاز ندارید که هر روز از پرایمر استفاده کنید. بخصوص اگر پوستتان خشک است. در بیشتر روزها، مرطوب کننده تنها چیزی است که نیاز دارید و می‌توانید پرایمر را برای موقعیت‌های خاص نگه دارید.

 

۵- هرگز بدون آرایش بیرون نروید

این یکی دیگر از قانون‌های قدیمی است که برخی از زنان هنوز هم از آن پیروی می‌کنند. آنها هرگز خانه را بدون آرایش ترک نمی‌کنند. البته که می‌توانید بدون آرایش یا با آرایش بسیار کم بیرون بروید. چیزی که مهم است این است که احساس راحتی کنید. چند روز بدون آرایش،به شما اجازه خواهد داد، هوا به پوستتان برسد و می‌تواند چهره شما را بهبود بخشد.

 

۶- هرگز برای مژه‌های پایین از ریمل یا خط چشم استفاده نکنید

برخی از مردم اصرار دارند که استفاده از خط چشم و ریمل روی مژه پایین، سن را بالا می‌برد. اما ما اینگونه فکر نمی‌کنیم. درست است که اگر چشمان کوچکی دارید استفاده از ریمل یا خط چشم روی مژه‌های پایین چشمانتان را ریزتر می‌کند اما هیچ دلیلی برای اینکه نتوانید از ریمل یا خط چشم دور چشمانتان استفاده کنید وجود ندارد.

 

۷- محصولات فقط باید برای آنچه در نظر گرفته شده‌اند استفاده شوند

هنگامی که عجله دارید محصولات آرایشی ۲ منظوره یا ۳ منظوره بسیار کمک می‌کند. تنها چیزی که نیاز به مراقب دارید این است که هر محصولی که در نزدیکی چشمانتان استفاده می‌کنید، برچسبش را قبل از استفاده بخوانید.

 

۸- هرچه بیشتر خرج کنید، آرایش بهتری خواهید داشت

لوازم آرایشی بسیار بسیار ارزان قیمت کیفیت بالایی ندارند. اما این به این معنا نیست که مجبورید پول زیادی را صرف آرایش کنید. اگر پول هنگفتی صرف خرید برندهای معروف لوازم آرایش کنید، پول برند می‌دهید نه پول مواد تشکیل دهنده.

 

۹- همیشه قبل از کرم پودر از کانسیلر استفاده کنید

این یکی دیگر از باورهای غلط آرایشی است که باید ابتدا کانسیلر بزنیم و بعد کرم پودر. این راهکار غیرعملی‌ست، زیرا اگر ابتدا از کرم پودر استفاده کنیم می‌توانیم ببینیم که چه ناحیه‌هایی از پوست توسط کرم پودر کاور نشده و بعد فقط در نواحی که لازم است از کانسیلر استفاده کنیم.

 

۱۰- همیشه اجازه دهید دور اول ریمل خشک شود و بعد از آن دور دوم را بزنید

مثل همه باورهای آرایشی به ترجیح شخصی بر می‌گردد. بسیاری از افراد بر این باورند که وقتی دور اول ریمل می‌زنند و هنوز کامل خشک نشده، دور دوم را هم روی آن بزنند. وقتی هنوز کمی مرطوب و انعطاف پذیر است، ریمل زدن آسان‌تر خواهد شد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۵ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.